O czym świadczą wypryski na poszczególnych partiach ciała? Przekonajcie się

Posted on
trądzik różowaty

Wypryski na skórze towarzyszą wielu osobom i to niezależnie od wieku. Pojawiają się one w wielu miejscach na ciele. Przekonajcie się, o czym mogą świadczyć takie zmiany skórne.

Trądzik na czole

Trądzik i różnego rodzaju wypryski świadczą o tym, że w ludzkim organizmie pojawiło się ognisko zapalne. Zgromadzone toksyny mogą też wskazywać na rozwijanie się procesów chorobowych. Należy więc zwrócić uwagę na to, gdzie dokładnie zlokalizowane są krostki.

punkty na ciele - trądzik

Pojawienie się wyprysków w pierwszej strefie może oznaczać, że mamy problem z hormonami. Świadczyć to może na przykład o nadczynności nadnerczy. Pojawienie się trądziku na ramionach sygnalizuje, że jesteśmy bardzo zestresowani. Krostki na dekolcie, a więc w czwartej strefie, wskazują na zakażenia grzybicze, nadwrażliwość na pokarmy albo uczulenie na ubrania ze sztucznych tworzyw.

Strefa piąta i szósta związane są z brakiem witamin. Na brzuchu, w siódmej strefie, krostki pojawiają się z reguły wtedy, gdy mamy na sobie zbyt ciasne i uwierające ubrania. Z kolei wypryski w okolicach intymnych mogą być przyczyną niewłaściwej higieny.

Strefa dziewiąta i dziesiąta są narażone na powstawanie trądziku pod wpływem używania niewłaściwych kosmetyków albo środków do prania. Krosty na plecach świadczą z kolei o źle funkcjonującym układzie trawiennym, a te na pośladkach o źle dobranej bieliźnie albo niewłaściwej diecie.

 

 

 

 

 

źródło: onet.zdrowie

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.