Nos atrakcyjny, czyli jak się pozbyć naczyniaka.

Posted on

Na początku zupełnie mi nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie, wydawał się całkiem zabawny… Stanowił, jak to mówiłam, „godne i stanowcze zakończenie mojego nosa”. 😉 Naczyniak, z początku mała czerwona kropeczka, która z każdym rokiem nieznacznie powiększała się, aż wreszcie coraz trudniej przychodziło mi zatuszowanie jej makijażem.
Postanowiłam więc pozbyć się jej raz na zawsze. Dodatkowo zauważyłam, że takie same malutkie kropeczki pojawiły się u mnie na skroniach. I miarka się przebrała.
Po konsultacji z chirurgiem, dr n. med. Maciejem Józefowiczem, zdecydowałam się na metodę laserową, która gwarantowała mi bezpieczeństwo i – co dla mnie ważne – szybki przebieg zabiegu.

Obeszło się bez znieczulenia (zabawne, ale dłużej siedziałabym ze znieczuleniem, niż trwał sam zabieg. Zresztą, w niektórych przypadkach – możecie mi wierzyć, bo wiem to z autopsji – znieczulenie jest fikcją i ma nas wyłącznie uspokoić psychicznie, dać poczucie komfortu).

Czy bolało?

Tak, odrobinę. Strzał lasera to sekundy, a odczucie można porównać do ukłucia igłą. Da się wytrzymać. 😉

Po zabiegu kropka na nosie zmieniła kolor na ciemny brąz, a dookoła niej pojawiło się zaczerwienienie oraz lekka opuchlizna. To normalne. Okolicę, na której wykonywany był zabieg, należy natłuszczać.

W ciągu tygodnia zaczął pojawiać się strupek, którego pod żadnym pozorem nie wolno zdrapać. Ale można robić normalny makijaż. 😉

Proces gojenia trwa około miesiąca i nie przeszkadza w wykonywaniu normalnych czynności. Nie zaleca się jednak w trakcie rekonwalescencji nadmiernej ekspozycji na słońce, korzystania z solarium czy sauny na podczerwień. Jesień i zima, to więc najlepszy czas na laserowe zabiegi! 😉

Czy było warto?

Z całą pewnością tak! I ważne jest, aby uchwycić problem w odpowiednim momencie, ponieważ tego typu zmiany skórne potrafią sporo się powiększyć, a wtedy leczenie jest trudniejsze.

Nos po zabiegu
Nos bezpośrednio po zabiegu
Skronie po zabiegu laserem
Skroń po zabiegu laserem – strupki po ok.tygodniu
nos przed zabiegiem
nos przed zabiegiem

 

nos po zabiegu
nos trzy tygodnie po zabiegu

1 Comments

  1. Nos says:

    Witam, jaki był koszt zabiegu?

Leave a comment

Your email address will not be published.