Niepokojące objawy w przypadku implantów piersi.Na co zwrócić uwagę?

Posted on

Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczkami naturalnych piersi, czy zdecydowałyśmy się na poprawienie ich wyglądu przy pomocy implantów, należy o nie dbać i uważnie obserwować, czy nie dzieje się z nimi coś niepokojącego.
Zaawansowane techniki wytwarzania implantów oraz rozwój chirurgii plastycznej gwarantują bezpieczeństwo oraz dożywotnią gwarancję dla posiadaczek implantów silikonowych. Jednak uwaga!:

Bywa, że decydujemy się na tańszą opcję implantów z 10 letnia gwarancją, jednak warto przemyśleć swoją decyzję, gdyż z całą pewnością za jakiś czas będziemy musiały poddać się ich wymianie, co niesie za sobą kolejny (bywa,że droższy) zabieg. Wbrew pozorom te lata szybko miną.

O powiększone piersi trzeba dbać, nie za często poddawać się pokusie chodzenia bez biustonosza (tak, wiem, wyglądają naprawdę świetnie! ;)) Jednak uwierzcie mi, że rządzą się tymi samymi prawami, co naturalne, i poddają się grawitacji, rozciąganiu skóry itp.

Warto także zadbać o odpowiednia ich oprawę w postaci biustonosza, który zapewni im właściwą podporę i komfort. Unikajmy biustonoszy z fiszbinami (zwłaszcza metalowymi), gdyż mogą uszkodzić implant. O skórę na piersiach dbamy tak samo, jak o resztę ciała, używając kremów lub balsamów. Ważne jest także regularne wykonywanie badania USG.

Jak rozpoznać, że dzieje się coś złego?
Należy zwrócić uwagę na wszelkie zmiany w wyglądzie, uwypuklenia, guzki, nierówności.
Jednym z objawów może być widoczne lub tylko wyczuwalne pofałdowanie implantu.
W przypadku implantów o anatomicznym kształcie warto zwrócić uwagę na wszelkie zmiany kształtu piersi, co może sugerować przemieszczenie implantu.

Ból, zmiany w kolorze skóry, zaczerwienienia,opuchlizna mogą być sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego. Wszelkie wydzieliny w obrębie sutków, także powinny być niezwłocznie konsultowane z lekarzem.

Uczucie „twardych” piersi może być oznaką stwardnienia bądź przerostu wewnętrznej blizny wokół implantu.

Jeżeli zauważymy jakikolwiek z niepokojących objawów, należy niezwłocznie udać się do chirurga, który skieruje na odpowiednie badania i wdroży leczenie. Czujność i troska o własne zdrowie nie powinny jednak prowadzić do przesady. Jeżeli zaobserwujemy coś niepokojącego, przede wszystkim nie panikujmy! Jeżeli nie możemy umówić się na wizytę w klinice, w której przeprowadzony był zabieg, pamiętajmy, aby idąc do innej placówki, zabrać ze sobą certyfikat i dokumentację implantów (bezwzględnie powinnyśmy ją otrzymać razem z wypisem z kliniki). Postarajmy się także zapamiętać rozmiar oraz markę naszych implantów, może się to okazać pomocne.

Na koniec uspokajam 😉

Wyżej wymienione objawy zdarzają się niezwykle rzadko. Z reguły są wynikiem nierozważnego wyboru placówki, która nie ma doświadczenia w tego typu zabiegach lub źle dobranych implantów (patrz brak doświadczenia placówki).

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.