Nanobase Repair – nanocząsteczkowa odżywka silnie nawilżająca

Posted on
Skóra wokół oczu wymaga szczególnie troskliwej opieki, zwłaszcza, jeżeli chcemy na długo zachować ją w dobrej kondycji. Zawsze polecam zabiegi medycyny estetycznej, które nie tylko doskonale nawilżają okolicę oczu, ale także przy pomocy zabiegu wypełniania doliny łez pozwalają na zlikwidowanie nieestetycznych zagłębień, które nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi plastyki powiek, który pozwala na odzyskanie młodzieńczego spojrzenia.

Co możemy zrobić w domu?

Oczywiście, że powinnyśmy stosować kremy i maski dostosowane do tej okolicy. Wybierając produkt należy zwrócić szczególną uwagę na zadanie, jakie krem ma spełniać:
– likwidować cienie pod oczami
– przeciwdziałać opuchliźnie
– zmniejszać widoczność zmarszczek
– rozświetlać
Pamiętajmy, że krem, to nie ładne opakowanie, którym kuszą nas marketingowcy, ale przede wszystkim składniki w nim zawarte.

Dobra rada

Rada do której musiałam dojrzeć…

Kilka lat temu, gdy stałam w aptece, przeglądając kremy pod oczy, zaczepiła mnie stojąca tam pani (również klientka), która w naszej krótkiej wymianie zdań na temat produktów do pielęgnacji okolicy oczu podpowiedziała mi, abym dwa razy w tygodniu zastosowała krem o nazwie Nanobase.
Zapomniałam o tej rozmowie na długo.
Gdy moja skóra stała się bardziej wymagająca, przesuszona i (tak, powiem to) pojawiły się pierwsze zmarszczki, przypomniałam sobie radę tamtej pani. Kupiłam krem Nanobase Repair – odżywkę do skóry suchej. Ma ona raczej ciężką konsystencję, mocno natłuszcza i zdecydowanie nie nadaje się pod makijaż, dlatego stosuję ją dwa razy w tygodniu na noc. Podobno, zresztą, nasza skóra nocą nastawia się w tryb lepszego przyswajania składników odżywczych 🙂

Efekty:

Regularne stosowanie tego kremu spowodowało, że skóra wokół oczu stała się bardziej jędrna, nawilżona i, mam wrażenie, że jakby grubsza. Zmarszczki wprawdzie nie zniknęły, ale stały się mniej widoczne ;).

Nanobase Repair według producenta:
Nanobase, to pierwszy preparat pielęgnacyjny, który wywiera zarówno krótko- jak i długotrwały efekt przeciwdziałający wysuszeniu skóry.
Skład według INCI
Petrolatum, aqua, paraffin, paraffinum liquidum, glycerin, sorbitan oleate, carnauba, cholesterol, ceramide 3, oleic acid, palmitic acid, trometamol, carbomer.
Właściwości
Dzięki specjalnej formule (nanocząsteczki) Nanobase dostarcza skórze naturalne lipidy. Wytworzenie tych lipidów przez skórę zajmuje szereg dni.
Stosowanie
Zwykle Nanobase stosuje się raz dziennie (wieczorem), nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, żeby stosować ją częściej.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.