Modelowanie kształtu głowy kwasem hialuronowym

Posted on
zmiana kształtu głowy, wyrownanie nierowności skóry głowy
Włosy to jeden z atrybutów kobiecości. Gdy zaczynają wypadać, panie starają się jak mogą aby ten proces powstrzymać. U panów wypadanie włosów nie jest już takim przeżyciem, najczęściej widząc, co się święci, wyprzedzają naturę i sami chwytają za maszynkę do golenia… wówczas okazuje się, że większości z nich bez włosów jest całkiem do twarzy 😉

Gładko ogolona i zadbana męska głowa nie wprawia panów w kompleksy, w czym zatem problem?

Otóż nie każda głowa ma idealny kształt. Nie wynika to z choroby, nie jest powodem do niepokoju – po prostu taka anatomia.

Gdy włosy nie ukrywają skóry głowy mogą ukazać się zagłębienia, nierówności, delikatne wałeczki skórne. Czy można to skorygować aby ogolona głowa prezentowała się idealnie? Można.

Od razu powiem, że tego zabiegu nie znalazłam w ofercie znanych mi polskich gabinetów medycyny estetycznej, ale może już wkrótce będzie on dostępny 😉 Z powodzeniem zabieg wykonywany jest za to za granicą.

Mowa o modelowaniu głowy (skóry głowy) kwasem hialuronowym.

W zależności od indywidualnego przypadku specjalista medycyny estetycznej uzupełnia kwasem hialuronowym zagłębienia w skórze głowy nadając całości jednolity, regularny kształt.

Przebieg zabiegu przypomina pozostałe zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na iniekcjach gęstego (usieciowanego) kwasu hialuronowego. Ilość preparatu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta (może to być nawet 7 ml.)

Waszym zdaniem tego rodzaju zabieg estetyczny ma szanse na podbicie polskich gabinetów medycyny estetycznej? Panowie, zdecydowalibyście się? Czekam na komentarze.

1 Comments

  1. Matheo says:

    Chętnie bym wykonał taki zabieg na swojej głowie. Niestety nie znalazłem oferty w gabinetach estetycznych. Jakieś zmiany lub możliwości gdzieś na terenie Polski?

Leave a comment

Your email address will not be published.