Męskie implanty… klatki piersiowej.

Posted on
Mało kto wie, że mężczyźni tak samo, jak kobiety, mają możliwość zmiany wyglądu swojej klatki piersiowej. Zapewne pomyślicie, że to zbyteczna fanaberia, jednak pamiętajcie, że panowie tak samo, jak panie, cierpią w wyniku kompleksów. Dlaczego więc nie mieliby sobie pomóc?

Gdy godziny spędzone na siłowni nie przynoszą upragnionego rezultatu lub gdy na skutek wypadku klatka piersiowa uległa deformacji, warto po pomoc zgłosić się do chirurga plastycznego.

Wskazaniem do zabiegu powiększenia klatki piersiowej implantami są:
– rekonstrukcja pourazowa
– wrodzony brak mięśni
– zespół Polanda
– korekcja konturu mięśni
– chęć powiększenia klatki piersiowej z przyczyn estetycznych

Podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym dobierana jest wielkość implantu. Ważne jest, aby był dobrze dopasowany, dlatego należy wziąć pod uwagę warunki anatomiczne pacjenta.

Zabieg wygląda tak samo jak u kobiet?

Nie. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Teksturowany silikonowy implant umieszczany jest pod mięśniem przez niewielkie nacięcie w dole pachowym. Przy pomocy endoskopu tworzona jest kieszeń pod mięśniem – tam umieszczany jest implant. Na zakończenie zakładane są: szwy i specjalny opatrunek uciskowy.

Implanty używane do modelowania męskiej klatki piersiowej różną się od tych używanych do powiększania piersi u kobiet; twardością przypominają implanty używane do powiększania i modelowania pośladków. Charakteryzuje je bardzo wysoka wytrzymałość.
Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem i cztery tygodnie po zabiegu zalecane jest unikanie aktywności fizycznej. Do pełnej sprawności pacjent wraca po około sześciu tygodniach.
Ze względu na niewielki stopień skomplikowania zabiegu powikłania występują bardzo sporadycznie.

Pamiętajmy jednak, że implanty klatki piersiowej nie są alternatywą dla siłowni; nie zapewnią mięśniom takiego wyglądu (oraz siły), jak te wypracowane naturalnie.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.