Lipoliza iniekcyjna – odchudzanie w zastrzyku.

Posted on
Lipoliza iniekcyjna
Czy pozbycie się niewielkich, ale trudnych do zlikwidowania dietą czy ćwiczeniami depozytów tłuszczu jest możliwe? Jest.
To nie magia, tylko zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Bezpieczny, pod warunkiem, że wykonuje go doświadczony lekarz. O czym mowa?
O lipolizie iniekcyjnej!

Zabieg polega na podaniu w miejsca nagromadzenia tkanki tłuszczowej substancji, która spowoduje jej rozpuszczenie i ostatecznie wydalenie z organizmu.

Jak to działa?

W miejscu podania preparatu powstaje lekki i kontrolowany stan zapalny. Obrzęknięte komórki tłuszczowe pękają uwalniając tłuszcz, który jest metabolizowany i wydalony z organizmu.

Zabieg i rekonwalescencja nie należą jednak do komfortowych. W miejscach iniekcji mogą pojawić się zasinienia, obszar poddany zabiegowi lekko puchnie. Może temu towarzyszyć ból, pieczenie i/lub swędzenie. Wrażliwość na dotyk miejsca poddanego lipolizie ustępuje po kilku dniach. Aby zmniejszyć dolegliwości dopuszczane jest stosowanie tradycyjnych środków przeciwbólowych.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się odchudzanie lipolizą?

Ogólnie rzecz ujmując, lipolizę możemy wykonać wszędzie, gdzie zachodzi taka potrzeba, ale efekt i ilość zabiegów będzie zależna od grubości nagromadzonej tkanki tłuszczowej w danym obszarze.

Wielu specjalistów medycyny estetycznej jest zdania, że najlepsze efekty zabiegowe osiąga się na małych powierzchniach (np. podbródek).

Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celach likwidacji:

– podwójnego podbródka

– wysmuklenia linii żuchwy

– „byczego karku”

– nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach pach

– wyszczuplenia ud

– nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy kolan

– „wałków” tłuszczu na plecach

Doskonałym uzupełnieniem terapii są zabiegi masażu limfatycznego.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.