Wyszczuplanie ramion

Posted on
plastyka ramion,lifting ramion

Skóra ramion z wiekiem traci swoją jędrność, staje się wiotka i obwisła. Problem z wyglądem ramion może też być spowodowany dużą utratą wagi. Niezależnie od przyczyny, skutek może być jeden: pozbawiona jędrności, pomarszczona i widocznie obwisła skóra. Można zmienić styl i ubierać się wyłącznie „na długi rękaw”, można też pogodzić się z takim stanem rzeczy i funkcjonować, jak gdyby nigdy nic, ale można też – poddać się plastyce ramion.

Na czym polega operacja liftingu ramion?

wyszczuplanie ramion

Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry przyśrodkowej części ramion razem z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W zależności od indywidualnego przypadku operację przeprowadza się jednym z dwóch sposobów:

1. najpierw wykonywana jest liposukcja (odessanie zbędnej tkanki tłuszczowej), kolejnym krokiem jest chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry.

2. nadmiar skóry podczas operacji zostaje wycięty razem z tkanką tłuszczową

I jedna, i druga metoda przynoszą bardzo dobre efekty.

Lifting ramion wiąże się z cieciem: od dołu pachowego, pionowo w dół wzdłuż przyśrodkowej części ramienia. Operacja trwa około dwóch godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Po liftingu ramion pozostajemy w klinice dobę, ale rekonwalescencja wynosi około dwóch tygodni. Konieczne jest (w zależności od zaleceń lekarza) noszenie „rękawków” uciskowych, lub bandaża elastycznego. Szwy zdejmowane są 9-10 dni po operacji. Efekt operacji możemy podziwiać po czterech tygodniach.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.