Laserowe usuwanie zmian skórnych

Posted on
Laserowe usuwanie brodawek,pieprzyków,naczynek

Jesień to najlepszy czas na zabiegi laserowe. Mniejsza ekspozycja na słońce i niższe temperatury, to wymarzony czas na prawidłową rekonwalescencję.

Laserem możemy wykonać lekki peeling, ale i głębokie odświeżenie; spłycić zmarszczki i odświeżyć skórę. Zabiegi z zastosowaniem lasera Fotona Spectro SP Touch mogą pozwolić na uniknięcie chirurgicznej ingerencji i przynieść efekt np. zbliżony do liftu twarzy. Laser frakcyjny Lutronic eCO2 pomoże natomiast w głębokiej odnowie skóry. Frakcyjny eCO2 intensywnie stymuluje syntezę nowego kolagenu, co wspomaga poces szybkiej odnowy skóry.

A co jeszcze potrafią nowoczesne platformy laserowe?

Wspomniany laser Fotona pozwala na usunięcie zmian skórnych typu:

– Brodawki łojotokowe

– Plamy soczewicowate starcze

– Znamiona naskórkowe

– Prosaki

– Kępki żółte

– Gruczolaki

– Brodawki płaskie

– Rogowacenie słoneczne

– Brodawczaki włóknisto-nabłonkowe

– Melasma

Laserowe usuwanie zmian skórnych wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym dostosowanym do progu bólu pacjenta. Każda podejrzana zmiana powinna być najpierw przebadana (biopsja).

Zabiegi nie wymagają żadnego uprzedniego przygotowywania się. Obowiązują tu standardowe przeciwwskazania, takie jak przy większości zabiegów estetycznych.

Ważne:

Niektóre zmiany skórne wymagają kilku powtórzeń zabiegu w celu ich całkowitego usunięcia.

Skuteczność zabiegu laserowego zależy przede wszystkim od sprzętu, jakim wykonywany jest zabieg. Sprzęt powinien być wysokiej jakości, tymczasem na rynku estetycznym jest niestety bardzo wiele laserów, w tym chińskie odpowiedniki wysokiej jakości sprzętu, na które radzę szczególnie uważać: w najlepszym przypadku zabieg nie przyniesie bowiem efektu, w najgorszym – dotkliwie uszkodzi skórę.

usuwanie zmian skórnych

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.