Laserowe leczenie trądziku

Posted on
leczenie trądziku, trądzik rożowaty
Trądzik, to problem nie tylko bardzo młodych ludzi. Coraz częściej zaczyna dotyczyć osób dorosłych. W zależności od nasilenia i rodzaju zmian skórnych dobierana jest terapia.

Wyróżniamy następujące rodzaje trądziku:

– pospolity

– różowaty

– torbielowaty

– skupiony

– guzki

Zmiany o średnim i delikatnym nasileniu nie wymagają intensywnego leczenia antybiotykami. Zadowalający efekt możemy osiągnąć stosując zewnętrzne preparaty lecznicze. W przypadku nasilonych zmian konieczne może okazać się jest włączenie leczenia przy pomocy izotretinoiny (należy do retynoidów, uważana za pochodną witaminy A).

Nowoczesną i bezpieczną terapią w przypadku delikatnego i średniego nasilenia zmian skórnych jest poddanie się zabiegom z użyciem lasera Fotona Nd. YAG. Światło lasera penetruje skórę na optymalnej głębokości, gdzie powoduje zniszczenie nadreaktywnych gruczołów łojowych. W większości przypadków łagodne i umiarkowane zmiany trądzikowe ustępują w ciągu dwóch dni. W zależności od potrzeby zabiegi laserowe można powtarzać. Rekomendowane jest odbycie 3-6 zabiegów.

Skutkiem ubocznym tej terapii może być zmniejszenie owłosienia w okolicy poddawanej zabiegowi.

Uwaga! Terapia laserem jest nie możliwa u pacjentów przyjmujących leki zwiększające wrażliwość na światło oraz retynoidy.

terapia laserowa na trądzik

Gdzie na zabieg:

Beauty Group

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.