Laseroterapia dla pięknej skóry

Posted on
Zabiegi laserowe Fotona i eCO2
Laseroterapia –pobudza komórki do produkcji kolagenu, skraca i przebudowuje włókna kolagenowe. Laser usuwa zmiany, które powstały na skutek działania chorób, słońca, naturalnego starzenia się skóry (pajączki, naczyniaki, zmiany trądzikowe, rumień, przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze). Zabiegi laserowe rewitalizują, rozjaśniają, poprawiają poziom jędrności, gęstości oraz koloryt skóry. Mogą być wykorzystywane do odnowy dowolnej części ciała. Najczęściej stosuje się je na twarzy, dłoniach, szyi, dekolcie i ramionach. Laser z powodzeniem wykorzystuje się także do depilacji. Właśnie jesienią, kiedy nasza skóra nie jest już opalona, warto skorzystać z zabiegu i pozbyć się niechcianego owłosienia.

Czy laser może zastąpić botoks? Czy ci, którzy boją się igieł, mogą traktować zabiegi laserem jako alternatywę dla ostrzykiwania toksyną?

Nie. To są zupełnie inne zabiegi. Mają inne zastosowanie i dają odmienne efekty. Jedno nie jest w stanie zastąpić drugiego, możemy je jednak łączyć dla uzyskania lepszego efektu.

O botoksie mówi się, że jest zabiegiem do wykonania na przerwie śniadaniowej. Czy po zabiegu laserowym też mogę iść z powrotem do pracy?
Bezpośrednio po raczej nie, choć wszystko zależy od rodzaju zabiegu. Jeżeli używamy małej mocy lasera przy delikatnych zabiegach, jest taka możliwość, że następnego dnia ślady na skórze będą niewielkie. Jeżeli zabieg wymaga większej mocy lasera, rekonwalescencja będzie dłuższa.

Zabiegi z użyciem laserów są dla każdego? Czy można je wykonywać o każdej porze roku?

W zasadzie tak. Jednak należy pamiętać, że są pewne ograniczenia medyczne np. przyjmowanie leków zwiększających wrażliwość na światło, aktywne stany zapalne w skórze i ciąża. Dlatego zawsze przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Warto pamiętać, że letnia ekspozycja na słońce może powodować pewien dyskomfort oraz powstawanie przebarwień w skórze. Lepiej więc unikać wykonywania tych zabiegów latem.

Jak widzicie, jesień wcale nie musi być smutna! Na przekór niesprzyjającej aurze warto zafundować sobie odrobinę relaksu i przyjemności w gabinecie medycyny estetycznej. Efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć!

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.