Labioplastyka – ginekologia korekcyjna (estetyczna)

Posted on

Niedoskonałości estetyczne, to nie tylko zmarszczki, zbyt małe usta czy opadnięte powieki, ale o wiele trudniejszy, skrywany często problem. Nie do wszystkich defektów urody chętnie się przyznajemy. Choć o zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej mówimy coraz częściej, do ginekologii estetycznej (labioplastyki) najchętniej nie przyznawałybyśmy się wcale. Nic dziwnego. Problem jest natury bardzo intymnej, chociaż dotyczy coraz większej liczby kobiet.

Połączone siły ginekologii i chirurgii plastycznej zaowocowały możliwością szybkiego i skutecznego rozprawienia się z defektami miejsc intymnych oferując zabieg umożliwiający poprawę wyglądu i przywrócenie komfortu miejsc intymnych poprzez korekcję operacyjną defektów powstających wskutek wielokrotnych porodów oraz wrodzonych wad anatomicznych.
Labioplastyka, to zabieg w szczególności kierowany do kobiet z przerostem warg sromowych, którym ów defekt uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie. Wada ta często skutkuje dyskomfortem przy noszeniu obcisłych ubrań, uniemożliwia aktywność fizyczną powodując otarcia i odparzenia, powoduje ból przy chodzeniu oraz negatywne odczucia podczas stosunku seksualnego.

Wskazania do plastyki pochwy:
– uszkodzenie powstałe przy porodzie
– wady dziedziczne
– uszkodzenia (powstałe w wyniku wypadku lub stosunku płciowego)

Labioplastyka jest operacją zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Podczas zabiegu lekarz dokonuje (wg potrzeby) :

– korekty asymetrii warg sromowym małych i/lub dużych

– korekty przerostu warg sromowych małych i/lub dużych.

Korzyści wynikające z zabiegu:

– poprawa wyglądu warg sromowych

– odmłodzenie wyglądu narządów płciowych

– komfort podczas codziennych czynności

Plastyka krocza może także zrekonstruować wargi sromowe.

Zabieg labioplastyki wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

O czym należy pamiętać przed labioplastyką:

– powinno unikać się wykonywania zabiegu w okresie okołomiesiączkowym. Najlepszym terminem jest wykonanie zabiegu po miesiączce.

– Niezbędne jest przeprowadzenie podstawowych badań morfologicznych krwi

Po zabiegu zaleca się unikanie siedzenia (napinania krocza) przez pierwsze pięć dni – sugerowana jest pozycja półsiedząca. Obowiązuje minimum dwutygodniowy okres abstynencji seksualnej.

ginekologia estetyczna

2 Comments

  1. Alicja says:

    Świetny temat! O takich problemach powinno się mówić i nie wstydzić się tego. Wiele kobiet się boryka z tym problemem, a boją się lub nie chcą nic z tym robić. Trzeba ludzi uświadamiać, że taki problem istnieje. A jak jest potem z tym okresem abstynencji seksualnej? Słyszałam, że ponad miesiąc trzeba czekać. W sumie to zależy od kobiety, jak się tam goi. 😉

  2. Basia says:

    Świetny tekst. Oby więcej takich artykułów!

Leave a comment

Your email address will not be published.