Robi się zimno. Nie lubię zimna. Wiele osób z pewnością powtórzy to za mną. Ale tkanka tłuszczowa też nie lubi zimna i to właśnie z jego pomocą możemy pozbyć się nadprogramowych wałeczków. To może jednak zimno… polubimy? 😉
Urządzenia działające w oparciu o zjawisko silnego schłodzenia (mrożenia) tkanki tłuszczowej czyli tzw. kriolipolizy bazują na tym, że tkanka tłuszczowa jest wrażliwa na zimno. Działanie niską temperaturą powoduje jej stopniowe zanikanie. Proces ten nie jest jednak natychmiastowy, co może stanowić dodatkowy plus zabiegu, ponieważ podczas jednej sesji zabiegowej możemy stracić nawet około 30% komórek tłuszczowych (a jest to dla niektórych okolic na tyle dużo, że mógłby pozostać nadmiar luźnej skóry), tymczasem efekt tego zabiegu narasta w czasie i skóra ma możliwość obkurczać się odpowiednio do ubywającej tkanki tłuszczowej.
Kriolipoliza, podobnie jak klasyczna liposukcja, nie jest zabiegiem typowo odchudzającym. Jej zadaniem jest kształtowanie i modelowanie sylwetki. Za jej pomocą możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, w których innymi metodami byłoby to trudne do osiągnięcia:
– podbródka
– „boczków”
– ud
– brzucha
– „męskich piersi” (ginekomastii)
Zabieg ten doskonale sprawdza się też w przypadku kobiet chcących wrócić do formy po ciąży.
Na zabieg należy zarezerwować sobie trochę czasu, ponieważ – w zależności od okolicy – może on trwać nawet trzy godziny.
Podczas kriolipolizy działamy temperaturą od minus dziesięciu do minus trzynastu stopni, jednak nie powoduje to żadnego dyskomfortu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie ma okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po kriolipolizie możemy odczuwać delikatne odrętwienie miejsc poddanych zabiegowi, niekiedy mogą pojawić się drobne siniaki. Te efekty szybko jednak mijają.
W niektórych przypadkach dla uzyskania najlepszych efektów wskazane jest powtórzenie zabiegu po 3-4 miesiącach.
W przypadku kriolipolizy ważna jest właściwa kwalifikacja pacjenta, ale także doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg, który umiejętnie korzysta ze specjalnych końcówek dedykowanych określonym partiom ciała.
Przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, oraz stany zapalne skóry.
0 Comments