Korekta powiek górnych i dolnych

Posted on
Ptoza, czyli opadanie powiek, najczęściej spowodowane jest wiekiem i zmianami zachodzącymi w organizmie. Zdarza się jednak, że problem dotyczy nawet bardzo młodych ludzi (ptoza wynikająca z budowy anatomicznej). Ptoza może być także efektem przepuklin tłuszczowych dolnej powieki.

Blepharoplastyka, czyli chirurgiczna korekcja powiek, likwiduje problemy opadającej skóry powiek. Zabieg ten likwiduje problem luźnej, opadającej, rozciągniętej lub nieestetycznie marszczącej się skóry powiek.

Najczęstszym wskazaniem do zabiegu plastyki powiek dolnych są także:
– tzw. „worki pod oczami”, czyli uwypuklony tłuszcz oczodołowy,
– zwiotczała skóra dolnych i / lub dolnych powiek,
– zmniejszone pole widzenia spowodowane nadmiarem opadającej skóry,
– nadmiar tłuszczu / przepuklina tłuszczowa dolnych powiek

Plastyka powiek dolnych polega na wykonaniu nacięcia poniżej brzegu rzęsowego, co po operacji jest praktycznie niewidoczne; następnie oddziela się skórę do dolnego brzegu oczodołu, jeżeli jest taka potrzeba, nacina się przegrodę oczodołową i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, likwidując worki tłuszczowe pod oczami. Ostatnim etapem tego zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry w odpowiedniej ilości, aby nie doszło do wywinięcia powieki. Zszycie rany kończy ten krótki zabieg. W celu ochrony przed infekcją na ranę nakłada się maść z antybiotykiem.

Korekta powiek górnych polega na nacięciu powieki w zmarszczce naturalnej, następnie wycina sięnadmiar skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia górną część powieki. Ranę zszywa się bardzo cienką nitką tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna.
Zabieg blepharoplastyki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. To szybki i bardzo efektowny zabieg.Jego dodatkową zaletą jest brak potrzeby długiej hospitalizacji – pacjent już tego samego dnia wraca do domu.

Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka
, szwy usuwa się po 7-10 dniach. W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na siebie mimo braku objawów, świadczących o niedawnym zabiegu. Należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz forsowania się. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny.

Wielu pacjentów chwali sobie ten zabieg ze względu na doskonały efekt, który nie tylko odmładza twarz, ale w przypadku utrudniających widzenie opadających powiek, znacznie poprawia komfort życia.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.