Korekta nosa kwasem hialuronowym

Posted on
niechirurgiczna korekta kształtu nosa
Coraz częściej czytam, jak rozentuzjazmowane internautki przekazują sobie informacje o niechirurgicznej korekcie nosa przy pomocy kwasu hialuronowego.
Taki zabieg, owszem, istnieje. Co więcej, można go wykonać w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Ale, czy jest to zabieg dla każdego? Czy kwas hialuronowy poprawi każdy nos?

Nie zawsze. Przede wszystkim korekta kwasem hialuronowym to nie operacja. Nie oczekujmy takich efektów, jak przy operacyjnej rhinoplastyce. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że nie jest to opcja dla każdego. Ba, to dobre rozwiązanie, ale tylko dla nielicznych pacjentów.

Dlaczego?

Kwas hialuronowy o wysokim

usieciowaniu (gęsty) służy do wypełnień (stosowany jest przy modelowaniu policzków, brody itd.). To substancja wypełniająca, więc dodająca objętości, a nie rozpuszczająca.

Jeśli do gabinetu zgłasza się pacjentka z garbkiem na nosie, z racji tego, że kwas hialuronowy to wypełniacz, a nie substancja „rozpuszczająca” tkanki kostne,

jedyne co można w jej przypadku zrobić, to uzupełnić depresję między najwyższą, a najniższą częścią grzbietu nosa (w miarę możliwości wyrównując asymetrię). Efekt? Patrząc en face zabieg można uznać za udany: grzbiet nosa jest niemal idealnie prosty, ale gdy pacjentka odwraca się profilem widzimy… nienaturalnie duży nos!

Niestety, wielokrotnie miałam kontakt z o

sobami, które szukały ratunku po takim „cudownym” niechirurgicznym zabiegu. A pomóc w takiej sytuacji wcale nie jest łatwo. Niekiedy trzeba poczekać aż niechciany kwas ulegnie wchłonięciu. Gęsty kwas hialuronowy wchłania się czasami rok lub nawet dłużej…

Można też rozpuścić hialuronidazą?… Tak, ale nie zawsze jest to idealne rozwiązanie, bo bywają osoby na nią uczulone ;/

Czy więc korekta nosa kwasem hialuronowym, to zły pomysł?

Nie zawsze. Są przypadki, kiedy może to być wręcz idealnym rozwianiem.

niechirurgiczna zmiana kształtu nosa

Na przykład gdy mamy do czynienia z niewielkim zagłębieniem czubka nosa (część chrzęstna), w niektórych przypadkach można też zlikwidować zagłębienie słupka nosa.

A co gdy mamy garbaty nos? Jeżeli garbek jest bardzo (naprawdę bardzo!) malutki można skonsultować się w sprawie korekty nosa kwasem hialuronowym.

Moja rada: jeżeli korekta nosa wymaga więcej niż 1ml kwasu hialuronowego, skonsultuj się z chirurgiem plastycznym, bo być może w tym przypadku lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem okaże się operacja plastyczna nosa (rhinoplastyka)

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.