Zanim zdecydujesz się na zabieg – konsultacja ze specjalistą

Posted on
Czy poddać się operacji plastycznej, czy może warto postawić na kilka zabiegów medycyny estetycznej? Na te pytania pacjent powinien odpowiedzieć sobie sam, ale swoje odpowiedzi najlepiej skonsultować z odpowiednim specjalistą. Chirurg plastyczny, czy specjalista medycyny estetycznej, nie podejmie tej decyzji za nas, może jednak udzielić nam odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości (zresztą, może też odmówić nam zabiegu ze względu na brak kwalifikacji zabiegowej i warto o tym wiedzieć jak najwcześniej).

Konsultacja to, moim zdaniem, kluczowa część procesu zmiany naszego wyglądu. Ważne jest więc to, aby dokładnie się do niej przygotować. Warto wcześniej spisać sobie pytania, które chcemy zadać specjaliście, aby w stresie nic nam nie umknęło. Jeżeli jednak o czymś zapomnimy, można śmiało zadzwonić do kliniki w której chcemy poddać się operacji plastycznej i poprosić o udzielenie dodatkowych informacji.

O najczęstszych zaleceniach przedoperacyjnych pisałam już wcześniej – LINK

A o co, moim zdaniem, warto zapytać chirurga plastycznego?

 • Jaki będzie przebieg mojej operacji (czas trwania, rodzaje cięcia chirurgicznego)?
 • Jaki rodzaj implantów klinika stosuje i jaka jest ich trwałość? (w przypadku operacji powiększenia piersi)
 • Jaki jest przewidywany czas rekonwalescencji po zabiegu?
 • W jaki sposób mam się do operacji przygotować (ćwiczenia, leki, dodatkowe badania)?
 • Czy przed operacją powinnam zrezygnować z palenia papierosów i alkoholu?
 • Czy mogę mieć umalowane paznokcie?
 • Czego mogę się spodziewać zaraz po obudzeniu z narkozy?
 • Jak długo będę musiała zostać w klinice?
 • Co powinnam zabrać ze sobą do kliniki, a co otrzymam na miejscu?

(opcjonalnie)

 • Jakie są możliwości kredytowania mojego zabiegu?
 • Jakie mogą nastąpić powikłania?

Do wizyty u specjalisty medycyny estetycznej też warto się przygotować: np. dowiedzieć się, jakie preparaty zostaną użyte, zapytać o ich trwałość i pochodzenie (certyfikat). Ważne jest też, czy wystarczający okaże się jeden zabieg, czy konieczne będzie powtórzenie, a także, czy w cenie zabiegu są ewentualne korekty (jakie)? Warto także porozmawiać ze specjalistą o wspólnym stworzeniu długoterminowego planu zabiegowego (ułożeniu odpowiedniej kolejności zabiegów).

Nie traktujmy konsultacji jak zobowiązania do zabiegu, decyzja zawsze należy do nas i nikt, i nic nie powinno na nią wpłynąć. Jeżeli dopiero przymierzamy się do rozpoczęcia przygody z medycyną upiększającą, warto spotkać się z lekarzem/specjalistą i zasięgnąć fachowej porady, i wyjaśnić wątpliwości.

chirugia plastycznaDla mieszkańców Szczecina i okolic (choć nie tylko) już w najbliższy piątek (13.04.2017) okazję do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z chirurgiem plastycznym przygotowała Klinika Chirurgii Plastycznej Beauty Group. Szczegóły na stronie kliniki (po kliknięciu w zdjęcie). Pamiętajcie o wcześniejszym przygotowaniu pytań 😉 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.