Implant ust – kolejny raz o powiększaniu ust…

Posted on
Osoby, które poddają się zabiegowi powiększania ust kwasem hialuronowym, doskonale wiedzą, że nie jest to trwały efekt i po kilku miesiącach zabieg będzie wymagał powtórzenia (jeżeli, oczywiście, nadal chcemy mieć większe usta). Kwas hialuronowy, to obecnie jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy i to nie podlega dyskusji, ale… gdyby tak zastosować metodę, która raz na zawsze rozwiąże nasz problem?

Od jakiegoś czasu poszukuję metody, która pozwoli mi w sposób trwały wymodelować kształt ust. Wypełniacz stały, znany pod nazwą Aquamid, nie wchodzi w grę ze względu na spore ryzyko powikłań. Więc co?

W internecie znalazłam informację na temat implantu ust o nazwie Perma Lip lub Sirgisil Lips, Zaciekawiło mnie to…

Czym jest implant ust?

Implant ust, to wykonany z silikonu stałego miękki wałeczek, który zwęża się na każdym z końców odpowiednio do naturalnego kształtu wargi. Implant nie przecieka, ani nie pęka. Dostępne są w różnych rozmiarach (w sumie 9), w zależności od ilości wymaganej do powiększania ust i efektu jaki chcemy uzyskać.

Zabieg trwa około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Chirurg wykonuje małe (4mm) nacięcia w kącikach ust; następnie przez wewnętrzny tunel przeprowadza implant. Na zakończenie w miejscu nacięć zakładane są szwy.

Według producenta implant jest wypełnieniem stałym, jednak dzięki wyjątkowo gładkiej powierzchni jest możliwość usunięcia go bez większego problemu. Mnie ciekawi jednak, co się stanie z nadmiernie rozciągniętą skórą w przypadku usunięcia dużego implantu? Czy aby na pewno całkowicie się wchłonie i, tak jak w przypadku kwasu hialuronowego, wróci do dawnego wyglądu?

Zastanawiam się nad tym zabiegiem, ale mam pewne obawy… zwłaszcza po obejrzeniu prezentującego zabieg filmu z londyńskiej Aurora Skin Clinic. Nie chodzi mi o umiejętności lekarza, czy klinikę, ale o przebieg zabiegu, który mimo wszystko wydaje się dość krwawy i nieprzyjemny. Zobaczcie i oceńcie sami: https://youtu.be/4R174QQIgcY

* Permalip ™ w czerwcu 2006 otrzymała zgodę Europejski Znak CE  i jest zatwierdzona przez FDA.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.