Kiedy zaczynasz myśleć o zabiegu…

Posted on
Kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę, jeżeli zaczynasz myśleć poważnie o poddaniu się operacji plastycznej.

ZANIM PODEJMIESZ OSTATECZNĄ DECYZJĘ, CZY PODDAĆ SIĘ OPERACJI PLASTYCZNEJ:

Interesuje Cię operacja plastyczna? Postaraj się zebrać jak największą ilość informacji na jej temat. Rozważ wszystkie „za” i „przeciw”. Pamiętaj, żaden chirurg nie da Ci 100% gwarancji, żadna procedura medyczna nie jest pozbawiona ryzyka. Porozmawiaj z pacjentami, którzy przeszli podobne zabiegi, żeby się dowiedzieć, czego możesz się spodziewać.

JEŻELI ZDECYDUJESZ NA ZABIEG:

Wybierz właściwą klinikę chirurgii plastycznej. Po operacji będziesz potrzebować opieki medycznej, więc wybierając placówkę warto pamiętać, żeby oferowała ona również pobyt pooperacyjny na miejscu, z asystą medyczną, bez konieczności przemieszczania się do hotelu zaraz po zabiegu.

WYBIERZ SWOJEGO CHIRURGA PLASTYCZNEGO

Sprawdź jego/jej kwalifikacje. W Polsce wszyscy lekarze, którzy posiadają specjalizację II stopnia z zakresu chirurgii plastycznej, są członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.

BĄDŹ DOINFORMOWANY I PRZEKAŻ SWOJEMU CHIRURGOWI PLASTYCZNEMU WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE TWOJEGO STANU ZDROWIA:

Zapytaj wybranego chirurga o wszelkie ryzyko związane z zabiegiem. Przedyskutuj z nim swoje oczekiwania względem spodziewanych efektów operacji plastycznej. Dowiedz się, jak przebiega okres rekonwalescencji. Poinformuj lekarza o swoich problemach zdrowotnych i przebytych zabiegach chirurgicznych, gdyż może mieć to duży wpływ na kwalifikację do zabiegu.

PODEJMUJ SWOJE WŁASNE DECYZJE

Rzeczywistym ekspertem odnośnie Twojego wyglądu jesteś Ty sama (sam)! Potrzebujesz tylko asysty do podjęcia decyzji. Nie pozwól, żeby ktoś podejmował je za Ciebie. Chirurg plastyczny poinformuje Cię, co jest technicznie możliwe do zrobienia, czego możesz się spodziewać i z jakim ryzykiem powikłań musisz się liczyć. Reszta należy do Ciebie.

Jeżeli dotarcie do kliniki chirurgii plastycznej  wymaga od Ciebie wyboru drogi powietrznej, sprawdź czy klinika jest w stanie pomóc Ci zorganizować transport z lotniska do siebie.

źródło: Beauty Group Artplastica 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.