Kiedy zabieg, który ma upiększać postarza

Posted on
zabiegi medycyny estetycznej
Poddając się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej nastawiamy się na znaczną poprawę naszego wyglądu. Zakładamy, że po zabiegu będziemy wyglądać ładniej i przede wszystkim młodziej. Jednak zdarzają się sytuacje w których efekt, który osiągamy jest zupełnie inny od spodziewanego.

Kiedy zabieg, który ma upiększać postarza

Bardzo często decydując się na zabieg powiększania ust skupiamy się wyłącznie na obrębie czerwieni wargowej. Nie bierzmy pod uwagę, że usta należałoby dopasować do reszty twarzy, czyli naszych warunków anatomicznych. Po zabiegu może okazać się, że wymarzone duże i pełne usta zupełnie nie współgrają zresztą twarzy.

W przypadku trójkątnego kształtu twarzy, gdzie jej dolne partie są wyraźnie szczuplejsze, zbyt duże usta będą wyglądały bardzo nienaturalnie. Z kolei twarzy o okrągłym kształcie, bardzo duże usta jeszcze dodadzą „pełności”.

Warto mieć na uwadze, że zbyt mocno powiększone usta uwidocznią, a czasami wręcz spowodują pojawienie się bruzd nosowo – wargowych. (Taki przypadek, to także doskonały przykład jak jeden zabieg pociąga za sobą konieczność wykonania kolejnego – czyli wypełnienia powstałych bruzd kwasem hialuronowym).

Kolejnym zabiegiem, który źle wykonany zamiast odjąć lat spowoduje postarzenie jest liposukcja.

W rękach doświadczonego specjalisty chirurgii plastycznej o efekty możemy być spokojne.

Gdyby jednak przyszło nam do głowy namawianie lekarza na odessanie jeszcze większej ilości tkanki tłuszczowej, musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Zbytnio, a czasami wręcz nienaturalnie wychudzone ciało, także dodaje nam lat. Nagła utrata dużej ilości tkanki tłuszczowej niesie za sobą konsekwencje w postaci nadmiaru luźnej skóry, która nie zawsze się wchłonie. Wówczas konieczna będzie kolejna operacja usunięcia nadmiary skóry.

Plastyka powiek (blepharoplastyka) to zabieg usunięcia nadmiaru obwisłej tkanki z dolnej lub górnej powieki. Po zabiegu możemy cieszyć się odmłodzonym spojrzeniem. Jednak nadmiar usuniętej skóry może spowodować niedomykalność powiek. Kolejną konsekwencją nadmiernie usuniętej tkanki, jest postarzenie pacjenta o ładnych parę lat.

O czym warto pamiętać, żeby uniknąć wpadki?

Zawsze wybierajcie doświadczonego specjalistę chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej.

Chyba nie muszę już powtarzać, że musi to być lekarz!

Decydując się na poprawę wyglądu zabiegi dobierajmy do rzeczywistych potrzeb naszego ciała.

I co najważniejsze… nie starajmy się „przerobić na kogoś innego”, to nigdy się nie sprawdza.  😉

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.