Kiedy spodziewać się ostatecznego efektu po operacji plastycznej?

Posted on

Dzisiaj postanowiłam napisać o cierpliwości i zdrowym rozsądku 😉

Dlaczego? Ponieważ są one niezbędne w wielu życiowych sytuacjach. A nam niekiedy zdecydowanie tych cech brakuje. Zwłaszcza, gdy oczekujemy na wymarzony efekt po zabiegu chirurgii plastycznej.

Decydując się na operację liczymy na to, że efekty będziemy mogły podziwiać jeszcze tego samego dnia, a najdalej następnego. Innej opcji nie zakładamy i już! Zdarza się więc, że po kilku dniach od operacji zestresowane dzwonimy do kliniki chirurgii plastycznej, w której przechodziłyśmy zabieg i pytamy, dlaczego nie widzimy efektu: „Czy oby wszystko w porządku, a może coś poszło nie tak?”

Uspokajam: z reguły wszystko jest w porządku, tylko na efekty musimy poczekać, bo w przypadku chirurgii plastycznej raczej nie możemy liczyć na ostateczny efekt w tak ekspresowym tempie. W zależności od rodzaju i zakresu operacji na ostateczny efekt musimy poczekać od tygodnia do nawet pół roku.

Bywa że, ciało goi się „niesymetrycznie”. Co to oznacza? U jednych jest to mniej widoczne, u innych bardziej, nasze ciało z natury nie jest symetryczne (nasze oczy, piersi, uszy nie są identyczne, w mniej lub bardziej widoczny sposób różną się od siebie kształtem i wielkością). Tak też jest w przypadku gojenia, że jedna strona (np. jedna pierś) już się zagoiła, a druga jest jeszcze lekko obrzęknięta i pobolewa. To normalne i nie należy się tym niepokoić.

Zatem jak długo mamy czekać? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż każdy z nas jest inny, a proces gojenia jest bardzo indywidualny. Ogólnie można powiedzieć, że pierwszy etap gojenia się po inwazyjnych zabiegach, to około 6 tygodni.

Zatem, życzę Wszystkim cierpliwości, bo na pewno warto! 😉

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.