Jak zlikwidować odstający brzuch

Posted on
chirurgia plastyczna - brzuch
Co, gdy mimo ćwiczeń nasz brzuch daleki jest od ideału?
Nie warto się poddawać! Ważne są odpowiednie ćwiczenia pod okiem doświadczonego trenera, specjalnie rozpisana dieta, pozytywne nastawienie 😉
Warto też skonsultować się z chirurgiem plastycznym!

W takich przypadkach lekarz może zaproponować zabieg plastyki brzucha czyli abdominoplastykę. Ciesząca się popularnością wśród obojga płci operacja polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom dawnego wyglądu. Czasami procedurze tej towarzyszy liposukcja (zwłaszcza w rejonie nadbrzusza i boków). Podczas zabiegu zależnie od potrzeby chirurg może też zlikwidować przepuklinę brzuszną.

Ważne jest, żeby nie traktować abdominoplastyki jako alternatywy dla odchudzania! Dodatkowy bonus (ważny np. dla kobiet po przebytej ciąży) w postaci usuniętych rozstępów też nie jest głównym celem tej operacji, a tylko miłym skutkiem ubocznym.

Odsysanie tkanki tłuszczowej polecane jest osobom, które borykają się z dysproporcją sylwetki spowodowaną nadmiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała.

Liposukcja jest pomocna także dla tych, którzy w żaden inny sposób nie mogą pozbyć się nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w danej okolicy.

Tu zobaczysz przebieg liposukcji :Przebieg liposukcji

Tradycyjna liposukcja, to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, polegający na wprowadzeniu pod skórę płynu ułatwiającego odessanie zbędnego tłuszczu przy pomocy metalowej rurki.

Po zabiegu okolica poddana liposukcji jest z reguły pokryta siniakami, które w okresie trwającej 3 – 4 tygodnie rekonwalescencji, znikają. Może też pojawić się opuchlizna.

Bezpośrednio po zabiegu dostajemy ubranie uciskowe, które musimy nosić przez 6 tygodni wg zaleceń lekarza.

Kriolipoliza, to zabieg nie wymagający narkozy. Polega na zassaniu i zamrożeniu obszaru poddawanego zabiegowi do specjalnej nasadki, którą przykłada się do ciała. W temperaturze do – 8 stopni tkanka tłuszczowa jest zamrażana, co powoduje jej rozpad i usunięcie z organizmu.
Z reguły dla osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów.

Wymienione zabiegi nie są substytutem odchudzania i nie mogą być tak traktowane.

 mięśnie od chirurga plastycznego

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.