Jak właściwie wybrać chirurga plastycznego?

Posted on
Kiedy podejmujemy decyzję o operacji plastycznej, czeka na nas szereg dylematów i przemyśleń. Ważne jest, aby ta decyzja była wyłącznie naszą wolą, a nie przymusem, czy czyjąś sugestią.
Gdy etap podejmowania pierwszej decyzji mamy już za sobą i jesteśmy w stu procentach pewni, że chcemy poddać się operacji plastycznej, nadchodzi czas na drugą, bardzo ważną decyzję: Do jakiego specjalisty się udać? Jakiej klinice powierzyć nasze zdrowie i bezpieczeństwo?

Z mojego doświadczenia wynika, że chirurga plastycznego należy dobierać pod kątem interesującego nas zabiegu. Mimo, że każdy chirurg plastyczny potrafi wykonywać wszystkie operacje z zakresu swojej dziedziny, zwykle jest tak, że każdy ma swój zakres operacji w których się specjalizuje. Chirurg, który perfekcyjnie wykonuje plastykę nosa, niekoniecznie równie perfekcyjnie wykona plastykę brzucha; ekspert od liftu twarzy może nie być mistrzem w wykonywaniu liposukcji. Z reguły chirurg zna swoje mocne strony i zwyczajnie nie podejmuje się zabiegów, w których „nie czuje się” najlepiej, czasem jednak… nie odmawia. Dlatego najlepiej jeszcze przed operacją uzyskać jak najwięcej (niekoniecznie z Internetu) informacji na temat wybranego chirurga; w miarę możliwości porozmawiać z osobami, które odbyły planowany przez nas zabieg, poprosić lekarza o pokazanie zdjęć pacjentów przed i po wykonanej przez niego operacji. Dobrym rozwiązaniem jest także zapytanie podczas konsultacji wprost, czy lekarz dobrze czuje się w tego rodzaju zabiegach. Jeżeli mimo wszystko krępujemy się zadać takie pytanie chirurgowi, polecam szczerą rozmowę z osobami obsługującymi recepcję wybranej kliniki; one najlepiej wiedzą, do jakiego specjalisty nas pokierować. Innym sposobem na uzyskanie fachowej pomocy jest skorzystanie z możliwości napisania do blogerki 😉

Ważną, wręcz podstawową kwestią, jest zwrócenie uwagi na specjalizację lekarza: powinien to być chirurg plastyk, a nie np. chirurg ogólny, czy lekarz innej specjalizacji.

Decydującą kwestią powinno być też zaufanie. Jeżeli podczas konsultacji wybrany chirurg nie wzbudza naszego zaufania, lub czujemy, że „nadajemy na zupełnie innych falach”, warto poszukać kogoś innego. Zaufanie i zrozumienie, to kluczowe kwestie powodzenia zabiegu i naszego komfortowego samopoczucia.

1 Comments

  1. Czyt says:

    Naprawdę musimy zwrócić uwagę na specjalizacje! Ile pożytecznych informacji…

Leave a comment

Your email address will not be published.