Implanty jąder – męskie sprawy

Posted on
Silikonowy implant jądra
Męskie implanty nie są jeszcze tak popularne jak kobiece, ale wcale nie oznacza to, że mężczyźni nie korzystają z usług chirurgii plastycznej. Wręcz przeciwnie. Coraz więcej panów w dyskretny sposób poprawia swoją urodę. Do popularnych zabiegów wśród mężczyzn należą: plastyka brzucha, korekcja ginekomastii, lift twarzy, plastyka uszu. Niektórzy panowie decydują się na zabiegi z użyciem implantów.

Chirurgia plastyczna może zaoferować mężczyznom kilka rodzajów implantów:

– implanty mięśni

– implanty twarzy

– implanty jąder

Te ostatnie należą do zabiegów rekonstrukcyjnych, które wykonuje się w przypadku utraty jąder/jądra w wyniku choroby, wypadku lub wad wrodzonych. Implantem można także skorygować asymetrię.

Wszczepienie implantu jąder ma na celu poprawę estetyki wyglądu worka mosznowego. Operacja ta korzystnie wpływa na samopoczucie pacjenta, eliminując źródło jego kompleksów.

Implanty dostępne są w kilku rodzajach i wielkościach. Podczas konsultacji chirurg dobiera je w taki sposób, aby pasowały do warunków anatomicznych pacjenta.

Rodzaje implantów jąder:

– wypełnione solą fizjologiczna

– wypełnione żelem silikonowym

– wypełnione wysoko polimeryzowanym silikonem

Jak wygląda zabieg?

Operację można wykonać w narkozie lub znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje nacięcie u podstawy worka mosznowego i wytwarza kieszeń w której umieszczany jest implant. Po umieszczeniu silikonowego implantu w miejscu nacięcia zakładane są szwy, które usuwane są po 8 – 10 dniach. Zabieg ten nie wymaga długiej hospitalizacji. Pobyt w klinice zależny jest od rodzaju zastosowanego znieczulenia.

Bezpośrednio po operacji możliwe jest wystąpienie obrzęku oraz dolegliwości bólowych. To normalne objawy, które ustąpią po kilku dniach.

Po operacji wszczepienia implantów jąder konieczna jest 2-3 tygodniowa abstynencja płciowa (do momentu ustąpienia obrzęku i dolegliwości bólowych).

Zabiegi te zaliczane są do bezpiecznych i bardzo skutecznych.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.