Epilacja (depilacja) laserowa

Posted on
Depilację (epilację) laserową można zaliczyć do udogodnień XXI wieku. Pozwala zapomnieć o uciążliwej tradycyjnej depilacji którą trzeba dość często powtarzać, a która w wielu przypadkach wywołuje podrażnienia skóry, które z kolei mimo „gładkiej” skóry i tak uniemożliwiają nam odsłonięcie wydepilowanej części ciała.

Laser Fotona Spectro SP Touch umożliwia wykonanie zabiegu epilacji laserowej, która nie tylko pozbawi nas niechcianego owłosienia, ale także pozwoli na oszczędności, gdyż jego działanie wymaga minimalnej ilości zabiegów. W zależności od okolicy poddawanej zabiegowi wysoką skuteczność obserwujemy już po pierwszym zabiegu.

Plan zabiegów specjalista ustala z pacjentem na podstawie indywidualnych czynników. Wszystko zależy od stanu skóry, typu owłosienia, rodzaju włosa, typu skóry oraz okolicy w której chcemy wykonać epilację. Wizyty planuje się w odstępach 4 – 6 tygodni.

Uwaga!
Kolejny zabieg wykonujemy wyłącznie wtedy gdy nastąpił wzrost włosa.

Co wyróżnia Laser Fotona Spectro SP Touch od innych laserów do epilacji?

– wiązka lasera Fotona pozwala na najgłębszy rodzaj penetracji wiązką laserową, co gwarantuje dotarcie do najgłębiej osadzonych cebulek włosowych (cebulki włosów mogą być położone nawet na głębokości 7 mm w tkance naskórka)
– Jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry
– pozwala na indywidualne dostosowanie parametrów zabiegowych dla większej skuteczności zabiegu oraz przede wszystkim dla zwiększenia poczucia komfortu pacjenta
– mniejsza ilość potrzebnych zabiegów

Epilację laserem Fotona Spectro SP Touch możemy wykonać w następujących miejscach:

 • Twarz :
  – Brwi
  – Baki
  – Policzki
  – Warga górna
  – Broda
  – Szyja
 • Ciało:
  – Kark
  – Pachy
  – Ramiona
  – Przedramiona
  – Dłonie
  – Otoczenie brodawek piersiowych
  – Tors
  – Plecy
  – Pośladki
  – Brzuch
  – Linia biała (od pępka do spojenia łonowego)
  – Bikini klasyczne (pachwiny, wzgórek łonowy, linia biała)
  – Bikini głębokie
  – Uda
  – Łydki
  – Stopy

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem epilacji należy dokładnie ogolić okolicę którą będziemy poddawać zabiegowi. Jeżeli jest to twarz, należy zmyć makijaż, w przypadku pach zmywamy dezodorant. Wskazane jest, aby skóra nie była opalona. Należy także poinformować specjalistę wykonującego zabieg o ewentualnych alergiach oraz przyjmowanych lekach.

Czy epilacja laserowa boli?

W przypadku zabiegu z użyciem lasera Fotona Spectro Sp Touch, raczej nie. W przypadku osób bardzo wrażliwych może wystąpić lekki dyskomfort, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Zaletą zabiegu tym laserem jest rewelacyjny system chłodzenia, który minimalizuje nieprzyjemne odczucia.

1 Comments

 1. Patrycja says:

  Osobiście polecam depilację laserową wykonywaną w klinice Dr Legrand. Depilacja moich łydek trwała 30 minut, była zupełnie bezbolesna, a po niej nie zostały mi czerwone plamy na nogach. Po trzech zabiegach nie mam już włosów i jestem gotowa na nadchodzący sezon letni 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.