Duża utrata wagi podczas odchudzania. Co zrobić z nadmiarem skóry?

Posted on

Założę się, że przynajmniej co druga kobieta choć raz w życiu podejmowała próbę przejścia na dietę i odchudzania się. Z efektami bywa różnie, wprost proporcjonalnie do naszego samozaparcia i determinacji. Nie wszystkim się udaje, jednak są tacy, którzy w zamian za zmianę swoich nawyków żywieniowych i sportowy styl życia otrzymują nagrodę w postaci zrealizowania marzeń o szczupłej sylwetce. I tu pojawia się kolejne „ale”:

Gwałtowny spadek masy ciała nie zawsze idzie w parze z równomiernym obkurczeniem się skóry. Bywa więc, że zostajemy z niechcianą pamiątką po poprzedniej sylwetce w postaci nadmiaru obwisłej i rozciągniętej skóry lub wiszącego niejędrnego biustu. Masaże lub inne zabiegi u kosmetyczki mogą poprawić stan skóry, ale nie zlikwidują problemu w całości. Wówczas z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Obwisłą skórę z ramion, fartuch skórno-tłuszczowy na brzuchu oraz nadmiar skóry na udach można bez problemu usunąć podczas operacji. Zabiegi takie, jak plastyka ud, czy ramion, plastyka brzucha zwana abdominoplastyką, czy plastyka piersi są zabiegami, które pozwolą na pozbycie się kompleksów nawet osobie po dużej utracie wagi ciała.

Dawny wygląd biustu przywróci operacja podniesienia lub zmniejszenia piersi. Niektóre panie decydują się także na nadanie piersiom nowego kształtu przy pomocy implantów.

Miejsca takie, jak zewnętrzna strona ud (tzw. bryczesy) lub w okolicach tali (tzw. boczki) bywają trudne do odchudzenia. M imo diety i ćwiczeń, a nawet utraty wagi w tych miejscach nadal pozostają nadprogramowe depozyty tłuszczu. Możemy sobie z nimi poradzić wykonując zabieg liposukcji, która ładnie wymodeluje problemowe okolice.

1 Comments

  1. Adolfo says:

    Bardzo podobal mi sie twoj artykul. Pamietaj, aby napisac wiecej!

Leave a comment

Your email address will not be published.