Czy wypełniacz Princess znika z rynku?

Posted on
Kwas hialuronowy Princess
Czy „Princess®” – nazwa jednej z najpopularniejszych marek wypełniaczy na polskim rynku – właśnie z tego rynku znika? Linia produktowa, decyzją producenta, Croma-Pharma GmbH (Croma), zmienia nazwę na „saypha®”. Wielbicielkom tych właśnie wypełniaczy z pewnością ich brak na rynku nie grozi, a nawet… czeka Was pewna niespodzianka!

I od niespodzianki zacznę: Croma z przedsiębiorstwa sprzedającego produkty medyczne zmienia się w firmę farmaceutyczną – z tym, zresztą, związany jest rebranding produktowy. Zapowiada jednocześnie, że jeszcze w tym roku na rynek wprowadzi nową markę toksyny botulinowej. Firma Croma licencjonowała produkt Botulax od koreańskiego producenta toksyn Hugel Inc. na rynek europejski, a ostatnio założyła spółkę joint venture z Hugel Inc., aby wspólnie opracowywać i dystrybuować HA Filler firmy Croma i produkty posiadające chronioną nazwę pochodzenia (PDO) wraz z produktem Botulax firmy Hugel w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Dla zainteresowanych: firma zapowiada wprowadzenie produktu na rynek w czwartym kwartale bieżącego roku.

Linia hialuronowych wypełniaczy Saypha

Co do marki „Princess®” – Dyrektor zarządzający firmy Croma, Andreas Prinz, wyjaśnia w oficjalnym komunikacie prasowym: „Zamieniając Princess® na saypha® tak naprawdę realizujemy jednocześnie kilka różnych celów. Przede wszystkim Princess® nie jest marką posiadającą możliwość dopuszczenia do obrotu na wszystkich naszych obecnych i przyszłych rynkach. Ponadto marka saypha® jest tożsama z firmą Croma w ujęciu uniwersalnej marki firmowej, wprowadzonej w 2017 roku, z której wykorzystaniem każdy produkt może być udoskonalany i wprowadzany na dowolny rynek na świecie z ujednoliconym wyglądem i poczuciem przynależności do marki. W trakcie naszego postępującego procesu umiędzynarodowienia, ten ustandaryzowany wizerunek firmy ukierunkowany na naszą główną grupę docelową, specjalistów medycznych, staje się absolutnie niezbędny. Ponadto, wszystkie produkty saypha® są łatwe do odróżnienia od innych, co było życzeniem klienta, które to z przyjemnością spełniamy. Marka saypha® nawiązuje również do nauk medycznych i medycyny opartej na dowodach naukowych, czyli wartości, do których firma Croma od zawsze była przywiązana. Reasumując, wprowadzając markę saypha® tworzymy silną globalną markę produktu HA Filler, który jest synonimem kompleksowej jakości, niezawodności i skuteczności medycznej„.

Proces rebrandingu będzie się oczywiście odbywać stopniowo, a nazwa saypha® sześcioproduktowej linii HA Filler, jak zapewnia jej producent, z pewnością szybko stanie się rozpoznawalna tak samo, jak „Princess®”.

O szczegółach dotyczących tej linii zapewne też napiszę, ale dopiero za jakiś czas 😉

 Źródło: komunikat prasowy Croma Pharma / croma.pl   

I jeszcze kilka słów o producencie:

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.