Czy można opalać się po botoksie lub kwasie hialuronowym?

Posted on
opalanie a kwas hialuronowy
Z pierwszymi ciepłymi, słonecznymi dniami, pojawia się mnóstwo pytań na temat opalania się po zabiegach z użyciem botoxu lub wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Wokół tematu narosło też wiele mitów.
Czy można opalać się po botoksie lub kwasie hialuronowym?

Tak. Zakazu nie ma 😉 Oczywiście, pod warunkiem, że nie zamierzamy się opalać natychmiast po ich podaniu. Specjaliści zalecają, aby unikać ekspozycji na promienie UV do momentu ustąpienia obrzęku, rumienia pozabiegowego.

Jednak należy pamiętać o paru faktach na temat tych substancji:

Toksyna botulinowa, to substancja rozkładana w mięśniach, mająca określony czas działania. Pod wpływem temperatury nasze mięśnie zaczynają szybciej metabolizować toksynę. Szczególnie ważny jest czas zaraz po zabiegu (ok. 10 dni), kiedy następuje rozwinięcie działania botoksu. Opalając się w tym czasie narażamy się na to, że zamiast dać działać toksynie, nasz organizm rozłoży ją, a my nie otrzymamy spodziewanego efektu.

Podobnie jest z kwasem hialuronowym. Opalanie się w słońcu, czy korzystanie z solarium, przyspiesza rozkład kwasu w skórze, więc należy liczyć się z koniecznością szybszego/częstszego poddania się kolejnym zabiegom wypełniającym.

Pamiętajmy także, że ekspozycja na promienie słoneczne lub korzystanie z solarium nie wpływa dobroczynnie na skórę. Skóra szybciej się starzeje oraz mogą powstawać na niej przebarwienia.

Wato więc zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane do typu skóry kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym.

1 Comments

  1. bonadea says:

    O i to jest bardzo dobry artykuł. Krótko, zwięźle i na temat. konkretna odpowiedź. Czasem takich tekstów szukamy i nie możemy znaleźć bo ktoś lubi lać wodę. A tutaj mamy jasną odpowiedź 😉

Leave a comment

Your email address will not be published.