Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Czy implanty piersi są dożywotnie? Kiedy konieczna jest wymiana implantów?

implanty piersi trwałość
Pewności siebie dodaje nam między innymi świadomość, że dobrze wyglądamy. A kiedy zyskujemy taką pewność?
Wtedy, gdy dobrze czujemy się z własnym ciałem i wyglądem.

Większość artykułów traktujących o implantach piersi rozpoczyna się od słów: „Piersi potrafią stanowić źródło kompleksów”. Zgadza się. Jednak żeby nie powielać tego, co już wielokrotnie zostało opowiedziane i opisane, opowiem Wam o czasie trwałości implantów.

Każda z firm produkujących implanty piersi posiada badania i gwarancje wytrzymałości/trwałości swoich produktów. W tym artykule posłużę się opisem pochodzącym z materiałów promocyjnych firmy Allergan.

Należy pamiętać, że implanty piersi mają ograniczony czas trwałości i niekoniecznie pozostają w jednym miejscu przez całe życie. Konieczne może być usunięcie lub zmiana położenia implantu, co może wymagać kolejnego zabiegu. Na długość przeżycia implantu wpływ mają rożne czynniki, w tym rodzaj wszczepionego implantu, rodzaj zabiegu operacyjnego, urazy piersi oraz powtarzający się nadmierny ucisk implantu. W takiej sytuacji należy rozważyć jego wymianę.

Usunięcie implantu może być konieczne z powodu osobistego wyboru lub powikłań innych niż pękniecie, nawet jeżeli jest on nienaruszony.

W trakcie prowadzonych badań ocenia się trwałość implantów wypełnionych silikonem. Stwierdzono, że implanty pękają z częstotliwością od mniej niż 1,0% (najmniejsza opisana częstość) po 6 latach i do 8,0% po 11 latach.

Trwałość implantów wypełnionych roztworem soli fizjologicznej oceniano na podstawie częstości zmniejszania się objętości implantu, które obserwowano w 10,5% po 10 latach, zarówno w przypadku implantów wszczepianych w celu powiększenia piersi, jak i w celach rekonstrukcyjnych.

implanty piersi
foto. ulotka Allergan

Firma Allergan, producent implantów piersi Natrelle dokłada wszelkich starań aby pacjenci otrzymywali najlepsze produkty gwarantujące długotrwałe bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here