Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Posted on
implanty piersi trwałość
Pewności siebie dodaje nam między innymi świadomość, że dobrze wyglądamy. A kiedy zyskujemy taką pewność?
Wtedy, gdy dobrze czujemy się z własnym ciałem i wyglądem.

Większość artykułów traktujących o implantach piersi rozpoczyna się od słów: „Piersi potrafią stanowić źródło kompleksów”. Zgadza się. Jednak żeby nie powielać tego, co już wielokrotnie zostało opowiedziane i opisane, opowiem Wam o czasie trwałości implantów.

Każda z firm produkujących implanty piersi posiada badania i gwarancje wytrzymałości/trwałości swoich produktów. W tym artykule posłużę się opisem pochodzącym z materiałów promocyjnych firmy Allergan.

Należy pamiętać, że implanty piersi mają ograniczony czas trwałości i niekoniecznie pozostają w jednym miejscu przez całe życie. Konieczne może być usunięcie lub zmiana położenia implantu, co może wymagać kolejnego zabiegu. Na długość przeżycia implantu wpływ mają rożne czynniki, w tym rodzaj wszczepionego implantu, rodzaj zabiegu operacyjnego, urazy piersi oraz powtarzający się nadmierny ucisk implantu. W takiej sytuacji należy rozważyć jego wymianę.

Usunięcie implantu może być konieczne z powodu osobistego wyboru lub powikłań innych niż pękniecie, nawet jeżeli jest on nienaruszony.

W trakcie prowadzonych badań ocenia się trwałość implantów wypełnionych silikonem. Stwierdzono, że implanty pękają z częstotliwością od mniej niż 1,0% (najmniejsza opisana częstość) po 6 latach i do 8,0% po 11 latach.

Trwałość implantów wypełnionych roztworem soli fizjologicznej oceniano na podstawie częstości zmniejszania się objętości implantu, które obserwowano w 10,5% po 10 latach, zarówno w przypadku implantów wszczepianych w celu powiększenia piersi, jak i w celach rekonstrukcyjnych.

implanty piersi
foto. ulotka Allergan

Firma Allergan, producent implantów piersi Natrelle dokłada wszelkich starań aby pacjenci otrzymywali najlepsze produkty gwarantujące długotrwałe bezpieczeństwo.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.