Co to jest babybotoks?

Posted on
mikro botoks
Wyglądać młodziej i promienniej, ale naturalnie, to marzenie wielu walczących ze skutkami upływu czasu kobiet. Odpowiedzią może okazać się mikrobotoks zwany również baby- lub mezobotoksem.

Pod tymi nazwami kryje się technika podawania botoksu polegająca na płytkich, śródskórnych iniekcjach, przypominających mezoterapię (podania powierzchniowe, a nie – jak w klasycznym przypadku – do mięśni). W tej procedurze botox jest silnie rozcieńczony, po czym wstrzykiwany w małych dawkach w skórę właściwą.

Babybotoks nie powoduje utraty mimiki twarzy; w efekcie zabiegu otrzymujemy delikatnie napiętą skórę, wypełnione drobne linie zmarszczek i to, na czym wielu paniom najbardziej zależy: efekt zwężonych porów.

Technika mezobotoksu pozwala na blokowanie gruczołów potowych, w efekcie czego skóra staje się gładsza i mniej tłusta.

Śródskórne iniekcje botoksu mogą być stosowane w leczeniu trądziku, gdy inne metody zawiodły.

Minusem tej terapii jest konieczność częstego powtarzania zabiegu (częściej niż klasyczny botoks).

Plusem – delikatny efekt odmłodzonej i rozświetlonej skóry. Moim zdaniem świetnie sprawdza się odpowiednie połączenie techniki babybotoksu z jego klasyczną wersją.

Uwaga!

Botoks jest bezpiecznym i skutecznym preparatem pod warunkiem, że oddajemy się w ręce doświadczonego lekarza.

1 Comments

  1. Pełna objętości fryzura dzięki botoksowi | Blog Chirurgicznie Precyzyjny says:

    […] Nowością jest tez tzw. babybotoks pozwalający m.in. odmłodzić skórę, obkurczyć rozszerzone pory bez efektu maski. Więcej o babybotoks tutaj  […]

Leave a comment

Your email address will not be published.