Chirurgiczne podniesienie brwi

Posted on
Chirurgiczne uniesienie brwi
Chirurgiczne podniesienie brwi (lifting brwi) to jeden z krótszych zabiegów. Zabieg ten proponowany jest często osobom które nie kwalifikują się jeszcze do korekty górnych powiek. Efekt odsłonięcia gałki ocznej oraz uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, że możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych.

Można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi. Pierwsza, najbardziej typowa, to nacięcie w okolicy skroniowej, w zakresie owłosionej skóry i podpreparowanie skóry głęboko pod czepcem aż do brzegu oczodołu, następnie uwolnienie więzadła skroniowego bocznego, co umożliwia podniesienie bocznej części brwi ku górze i dalej podszycie dolnej części skóry nad brwiami do okostnej tak, aby efekt był pewniejszy, wreszcie: naciągnięcie skóry, skrócenie jej i zszycie w miejscu pierwotnego nacięcia.

Inny sposób to preparowanie skóry nad czepcem; w ten sposób unikamy możliwości uszkodzenia gałązki czołowej nerwu twarzowego.

Efekt zabiegu uniesienia skóry brwi jest długotrwały i w znacznym stopniu uatrakcyjnia wygląd twarzy. Poprawa wyglądu może sprawić, że będziemy mogli się poczuć pewniejsi siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksu wieku, co często daje nowe, optymistyczne spojrzenie w przyszłość.

Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, że zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko osobom starszym, ale również w wieku średnim.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.