W dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna nie mają prawie żadnych (teoretycznych) ograniczeń. Poprawić możemy prawie wszystko, ograniczają nas jedynie: wyobraźnia i zdrowy rozsądek.
Naturalnym dla ludzi procesem jest chęć pójścia o krok dalej, poszerzenia możliwości. Jeżeli już odmłodzimy nasze ciało, naturalnie chcemy dopasować do niego barwę naszego głosu.
Odmłodzenie strun głosowych, to zabiegi przeprowadzane przez laryngologów lub fonochirurgów, które mają na celu przywrócenie głosowi „dawnego” („młodszego”) brzmienia i nadanie mu dźwięczności.
Chirurgiczna zmiana barwy głosu, to nowatorski zabieg rodem ze Stanów Zjednoczonych. Jego pionierem w Wielkiej Brytanii jest dr John Rubin, konsultant do spraw laryngologii w Royal National Throat, Nose and Ear Hospital w Londynie.
Usługa ta szczególnym powodzeniem cieszy się wśród osób w podeszłym wieku, które nadal są aktywne zawodowo, w szczególności pracowników piastujących stanowiska kierownicze lub wyższego szczebla.
Lifting głosu
Wraz z wiekiem struny głosowe ulegają stopniowemu rozluźnieniu, tracą elastyczność i słabną. W wyniku tego nie domykają się (nie stykają ze sobą) tak, jak dawniej. Przekłada się to na tembr głosu, który staje się cieńszy i słabszy.
Specjaliści w celu chirurgicznej korekty barwy głosu stosują popularne w medycynie estetycznej metody: laseroterapię, kolagen, hialuronowe wypełniacze, lub tłuszcz własny pacjenta.
Laryngolog wstrzykuje do strun głosowych pacjenta wybrany wypełniacz, zwiększając w ten sposób ich objętość. W efekcie wzmacnia zarówno głośność, jak i natężenie głosu.
Uwaga!
Jeżeli jednak „złe” brzmienie naszego głosu wynika z nieprawidłowego używania go, to poddając się takiemu zabiegowi możemy spodziewać się wyłącznie chwilowego efektu. W takim przypadku „naprawę głosu” należałoby zacząć od pracy z logopedą.
0 Comments