Chirurgia plastyczna dla mamy

Posted on

„Mama makeover” jest połączeniem kilku zabiegów chirurgii plastycznej, mającym na celu przywrócenie ciału wyglądu sprzed ciąży lub lepszego. Obejmuje zabiegi na takie partie ciała, jak:

1. Brzuch
Wykonuje się plastykę brzucha, która pozwala pozbyć się nadmiaru luźnej, rozciągniętej skóry. Niekiedy łączy się ją z liposukcją brzucha w celu lepszego wymodelowania sylwetki. Zabiegi te pozwalają przywrócić jędrność w tej okolicy oraz zredukować rozstępy. Plastyka brzucha pozwala także na pozbycie się nieestetycznej (przerośniętej) blizny po cesarskim cięciu.

blizna po cesarceblizna po cesarce po zabiegach chirurgii plastycznej

2. Piersi
Plastyka piersi po ciąży najczęściej polega na ich podniesieniu. Większość kobiet decyduje się na równoczesne powiększenie lub nadanie im kształtu przy pomocy implantów. Kobiety, które mają już implanty piersi, z reguły decydują się na wymianę implantów na większe 😉

3. Waginoplastyka

Plastyka pochwy bywa nazywana uelastycznieniem, bo polega na poprawieniu napięcia mięśni pochwy po porodzie. U mam (chociaż nie tylko) wykonuje się także plastykę warg sromowych tzw. labioplastykę. Polega ona głównie na korekcji przerośniętych lub zdeformowanych warg sromowych. Paniom, które po porodzie zmagają się z nietrzymaniem moczu, z pomocą przychodzą zabiegi laserem.

4. Rozstępy i blizny

Nieestetyczne rozstępy są częstym problemem młodych mam. Doskonałym rozwiązaniem jest kilka sesji z użyciem lasera eCO2, który pozwala zredukować a niekiedy nawet całkowicie zlikwidować rozstępy i blizny (np. po cesarskim cięciu)

Plastyka brzucha

1 Comments

  1. Andrzejcala says:

    I congratulate, what words…, a brilliant idea

Leave a comment

Your email address will not be published.