Brzuch na medal

Posted on

Media społecznościowe popularyzują szczupłe i jędrne ciało pokazując nam szczupłe kobiety i wysportowanych mężczyzn. Uprawianie sportu, to już wręcz obowiązek każdego. Coraz więcej pojawia się stron, na których atrakcyjni młodzi ludzie zachęcają nas do uprawiania sportu i podpowiadają, co zrobić, aby ćwiczenia były bardziej efektywne.
Przekaz jest prosty – bycie szczupłym i wyćwiczonym, to już absolutne must have. Od kilku sezonów…
Popieram wszystko to, co wychodzi nam na zdrowie 😉 ale…
Co, gdy mimo ćwiczeń nasz brzuch daleki jest od ideału lub gdy po porodzie nasza skóra stała się obwisła i zwiotczała, a do tego pojawiły się te okropne rozstępy?

Możemy się z tym pogodzić lub… wybrać się do chirurga plastycznego!

Z reguły w takich przypadkach lekarz proponuje zabieg plastyki brzucha czyli abdominoplastykę.
Ciesząca się popularnością pośród obojga płci operacja polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu. W wyniku operacji brzucha zostają też usunięte (w dużej mierze) rozstępy na brzuchu. Czasami procedurze tej towarzyszy liposukcja (zwłaszcza w rejonie nadbrzusza i boków) lub likwidacja przepukliny brzusznej.

Ważne jest, żeby nie traktować abdominoplastyki jako alternatywy dla odchudzania! Dodatkowy bonus w postaci usuniętych rozstępów też nie jest głównym celem tej operacji a tylko miłym skutkiem ubocznym.

W przypadku gdy zależy nam wyłącznie na usunięciu rozstępów, warto poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym eCO2 (LUTRONIC)

Efekt zabiegu plastyki brzucha jest widoczny od razu i jest trwały – choć przez jakiś czas występują niewielkie dolegliwości bólowe.

Więcej informacji na temat abdominoplastyki możecie uzyskać w Klinice Chirurgii Plastycznej Artplastica

Brzuch przed i po

2 Comments

  1. Dorota says:

    Czy może ktoś pomóc w temacie wyboru odpowiedniej metody liposukcji? Interesują mnie opinie na temat tej metody

  2. agnieszka says:

    może to jest jakieś rozwiązanie? bo nie umiem wrócić do formy sprzed ciąży ;(

Leave a comment

Your email address will not be published.