Brwi idealne, czyli jakie?

Posted on
Brwi, to bardzo ważny element twarzy, może nawet najważniejszy. Nadają jej wyrazu, charakteru, stanowią doskonałe podkreślenie rysów twarzy.
Dobrze wie o tym ten, kto choć raz je stracił lub przy regulacji posunął się o włos za daleko 😉

Nieumiejętna regulacja, zbyt częste nakładanie henny lub rozjaśnianie powodują znaczne osłabienie, a niekiedy nawet sprawiają, że brwi przestają rosnąć.

Jak odhodować brwi?

Oczywiście, można spróbować odżywek, które mają za zadanie przyspieszenie wzrostu brwi, ale niestety, nie u wszystkich to działa. Jest wiele przyczyn nieskuteczności tych preparatów. Czasami jest to spowodowane zwykłym oszustwem producenta, a czasami wina leży po naszej stronie…
Dlaczego?
To proste. Jeżeli nasze cebulki włosowe zostały mocno uszkodzone lub całkowicie zniszczone, nie ma takiej możliwości, aby jakikolwiek preparat wyhodował nowe włoski – zwyczajnie nie mają z czego wyrosnąć. Możemy kupić najlepszy z dostępnych preparatów, a to i tak na próżno.

Makijaż permanentny

To kusząca propozycja, i dobre rozwiązanie dla problemów z brwiami. Na rynku oprócz klasycznego dostępnych jest kilka metod wykonania makijażu permanentnego. Aby podjąć właściwą decyzję warto skonsultować się z doświadczona lingerystką, która pomoże dobrać właściwą dla nas metodę pigmentacji. Pamiętajmy, może to nie jest na zawsze, ale na dość długo, więc koniecznie trzeba się dobrze zastanowić żeby nie żałować.

Rekonstrukcja brwi metodą 3D

Czasami łuki brwiowe wymagają wyłącznie drobnej korekty, nadania lepszego kształtu, wtedy z pomocą przychodzi rekonstrukcja. Początkowo zabieg dedykowany był dla osób po chemioterapii, jednak z czasem jego efekty doceniły także zdrowe panie.

Metody rekonstrukcji brwi:

Building polega na doczepieniu malutkich, sztucznych włosków do naturalnych brwi Doczepione włoski sprawiają, że łuk brwiowy jest ciemniejszy i pełniejszy. Staje się bardziej wyrazisty. Efekty utrzymują się około miesiąca.
Sculpting polega na dorysowywaniu specjalną farbką strukturalną (za pomocą bardzo cienkiego drucika) brakujących brwi. Efekty po zastygnięciu farbki utrzymują się miesiąc.

Uwaga!
Aby zrekonstruowane w ten sposób brwi zachować w dobrym stanie, należy przestrzegać rad, udzielonych nam przez wykonującego zabieg specjalistę.

Gdy chcemy czegoś więcej

Gdy nie odpowiada nam żadna z wymienionych metod (lub z jakichś powodów nie może być u nas wykonana) pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie: chirurgiczny przeszczep brwi. Metoda ta jest uznawana za trwałą, zachowującą naturalny wygląd.

Na czym polega chirurgiczny przeszczep brwi?

Z owłosionej części skóry głowy (najczęściej karku) pobierane jest w zależności od zamierzonego efektu od 50 do 350 cebulek włosowych. Następnie chirurg wszczepia poszczególne cebulki jednocześnie nadając odpowiedni kształt łukowi brwiowemu. Jest to bardzo ważny moment zabiegu, gdyż wtedy nadawany jest również odpowiedni kierunek wzrostu włosa.
Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, ponieważ cebulki przeszczepiane są wraz z włosem. Jednak ten efekt jest chwilowy, po około dwóch tygodniach przeszczepione włoski wypadają. To naturalny proces i nie należy się tym przejmować. Po około trzech miesiącach włoski zaczynają odrastać. Te, które odrosły pozostaną z nami na długo.

Uwaga! Przeszczepione włoski należy regularnie podcinać ponieważ rosną dużo dłuższe niż te, które naturalnie występują w łuku brwiowym.

Ostateczny efekt widoczny jest po roku, i przy odpowiedniej pielęgnacji pozostanie z nami na długie lata.

Henna brwi i rzęs
Henna brwi i rzęs

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.