Botoks od najmłodszych lat!

Posted on

Przeciwzmarszczkowe działanie toksyny botulinowej znają już wszyscy. Od wielu lat cieszy się ona bowiem dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn, którzy wypowiedzieli wojnę zmarszczkom 😉
Specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną sięgają jednak po botoks także przy zabiegach wykonywanych u bardzo młodych osób, które nawet nie myślą jeszcze o zmarszczkach. I nie należy ich za to krytykować ! Dlaczego?

Toksyna botulinowa, to nie tylko pogromca zmarszczek mimicznych, ale także sprzymierzeniec w łagodzeniu rysów twarzy. Niewielka ilość toksyny podana w okolicę brody powoduje rozluźnienie mięśni i złagodzenie jej „złowrogiego” wyglądu, potocznie zwanego „brodą czarownicy”. Jest jeszcze jedna zaleta z podania toksyny w to miejsce – zdarza się, że gdy się uśmiechamy, na naszej brodzie pojawia się wiele zgrubień i dołeczków mogących swoim wyglądem przypominać cellulit – krótki i bezbolesny zabieg także tu daje rewelacyjne rezultaty.

Wiele osób ma kompleksy, które powodują, że się nie uśmiechają; a jeżeli już zdarzy się, że coś ich rozśmieszy, dyskretnie zakrywają usta dłonią. Problemem jest tu tzw. dziąsłowy uśmiech (podczas uśmiechu widać więcej, niż 4mm dziąseł). Z badań wynika, że na tę przypadłość cierpi ponad 12% społeczeństwa. Rozwiązanie jest proste i wcale nie wymaga ingerencji skalpela! Niewielka iniekcja botoksu w górną wargę rozluźnia mięśnie i powoduje poprawę uśmiechu (dziąsłowy uśmiech znika całkowicie!)

Uznawany za dolegliwość stomatologiczną efekt zgrzytania zębami i/lub silnego zaciskania szczęki (tzw. bruksizm) może być równie szybko wyleczony za pomocą toksyny botulinowej. Mająca zły wpływ na kondycję zębów i niemiła dla otoczenia przypadłość znika po podaniu w mięśnie żwacze… tak, toksyny botulinowej. Dodatkowym bonusem może być także efekt złagodzenia rysów twarzy przez rozluźnienie mięśni żuchwy.

Nadpotliwość, to problem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Warto i w tym przypadku pomyśleć właśnie o botoksie. Kilka zabiegów z użyciem toksyny botulinowej spowoduje, że na długo zapomnimy o wstydliwym problemie. Toksynę możemy podać w takie miejsca, jak: dłonie, pachy, stopy, czoło.

Jeżeli cierpisz na którąkolwiek z wymienionych dolegliwości, nie czekaj, bo rozwiązanie jest naprawdę szybkie i bezbolesne! Umów się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej i dowiedz się, jak rozwiązać swój problem.Botox mięśnie żuchwy Blog chirurgicznie precyzyjny

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.