Botoks na…odchudzanie?

Posted on
Ci, którzy chcą w szybki i łatwy sposób stracić na wadze, chwytają się różnych sposobów. Oczywiście większość z nich zdaje sobie sprawę, że może to nie być łatwe. Na pamięć znają zalecenia: „pięć niewielkich posiłków w ciągu dnia, dużo sportu” itd. Zerwani w nocy z pamięci recytują przepisy kolejnych, cudownych diet … a wszystko bez większego skutku 🙁

Naukowcy starają się skomponować coraz nowsze suplementy, których stosowanie ma przybliżyć nas do spełnienia marzeń o szczupłej sylwetce. Także z różnym skutkiem.

Czy jedynym wybawieniem mają być więc godziny spędzone na siłowni i dietetyczne wyrzeczenia?

Pojawiło się światełko w tym dietetycznym tunelu, ale … wygląda na nadjeżdżający pociąg 😉

Amerykanie znaleźli kolejny łatwy sposób, mający odchudzać: zastrzyki botoksu w żołądek ! Mnie na samą myśl robi się co najmniej dziwnie, ale są też zagorzali zwolennicy tej metody, którzy tłumaczą że wstrzyknięcie botoksu do żołądka opóźnia jego opróżnianie, zwiększa uczucie sytości i zmniejsza masę ciała. Przeprowadzone ponoć badania wskazywały, że wstrzyknięcie botoksu w żołądek przyczynia się do spowolnienia ruchu żywności w nim zawartej.

Czyżby zbyt wcześnie otrąbiono sukces?

Badania opublikowane w czasopiśmie American Gastroenterological Association złudzeń nie zostawiły. Naukowcy z Mayo Clinic ostatecznie stwierdzili, że toksyna botulinowa nie pomaga w utracie wagi mino rzeczywistego spowolnienia procesu trawienia.

Cudowny środek na odchudzanie nadal poszukiwany!

Mimo naukowej publikacji część osób chce poddać się tej „terapii” wierząc, że może przynieść sukces. Osobiście odchudzanie botoksem odradzam, ale mam nadzieję, że kiedyś ktoś wymyśli „cudownie odchudzający specyfik” tymczasem… do zobaczenia na siłowni 🙂

  • Udostępnij

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.