Botoks na migrenę

Posted on
Botoks
Silne, długotrwałe i nawracające bóle głowy, to typowe objawy migreny. Skutecznie uprzykrzają życie, a często wręcz uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Migrena nie ma płci. Może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma tez wieku. Dopada młodych i starszych. Często razem z silnymi bólami głowy występują objawy towarzyszące (światłowstręt, nudności, rozdrażnienie).

Nowoczesne terapie w walce z migreną:

Aby pozbyć się przykrych dolegliwości migrenowych warto rozważyć zabieg z użyciem toksyny botulinowej, który polega na iniekcji botoksu w odpowiednie punkty na głowie (tzw. 16 punktów spustowych), których aktywacja wywołuje napady migrenowe. Podana w ten sposób toksyna blokuje zakończenia nerwowe – neuroprzekaźniki odpowiadające za odczuwanie bólu.

Czy efekty zabiegu będą trwałe?

Nie. Tak samo, jak jak w przypadku wygładzania zmarszczek, toksyna botulinowa działać na zakończenia nerwowe będzie przez ok. 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzZabieg jest krótki (trwa zaledwie kilka minut) i nie wymaga szczególnego przygotowania. Znieczulenie nie jest konieczne. Do normalnej aktywności wracamy zaraz po zabiegu.

Ważne:

Nie w każdym przypadku botoks całkowicie wyleczy z migreny. Biorąc jednak pod uwagę duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu (zwłaszcza u osób cierpiących na tzw. migreny przewlekle), nawet niewielka ulga w cierpieniu jest na wagę złota.

Zanim podejmiemy decyzję o leczeniu migreny przy pomocy botoksu warto skonsultować się jednak z lekarzem neurologiem.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.