Botoks czy kwas hialuronowy, który jest skuteczniejszy na zmarszczki?

Posted on
kwas hialuronowy
Co skuteczniej likwiduje objawy starzenia się skóry: botoks, czy kwas hialuronowy?
Nie ma zdecydowanego faworyta ponieważ i jeden, i drugi są skuteczne w ramach swoich zastosowań.

Toksyna botulinowa, to substancja paraliżująca mięśnie, czyli uniemożliwiająca ich kurczenie się. Podanie botoksu w odpowiedni sposób spowoduje, że nie będziemy się marszczyć (ograniczy nadmierną mimikę) jednocześnie zachowując naturalny wygląd. Zahamujemy też proces utrwalania się zmarszczek, ale nie spowodujemy, że znikną zmarszczki już utrwalone (np. w postaci głębokich bruzd). Do tego służy kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy pozwala na wypełnienie ubytków w tkankach. Z powodzeniem uzupełnimy nim głębokie bruzdy w okolicach ust lub wypełnimy zmarszczki wokół oczu. To doskonała substancja przywracająca objętość w miejscach, gdzie z przyczyn np. starzenia się skóry lub utraty wagi tkanki straciły swoją objętość.

Czy botoks i kwas hialuronowy można stosować jednocześnie?

Tak. Te substancje doskonale się uzupełniają. Z ich pomocą można osiągnąć spektakularne efekty odmłodzenia. Warto jednak zrobić odstęp między jednym, a drugim zabiegiem. Botoks na rozwinięcie swojego działania potrzebuje 7 – 10 dni. Dopiero po tym czasie, gdy mięśnie są już porażone, jesteśmy w stanie w 100% stwierdzić, które miejsca potrzebują jeszcze dodatkowego uzupełnienia kwasem hialuronowym.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.