Botoks botoksowi nierówny

Posted on
jaki botoks wybrać
Preparatów na bazie toksyny botulinowej jest kilka: Botox, Vistabel, Azzalure, Dysport, Bocouture.

Dla większości pacjentów synonimem zabiegów z użyciem toksyny botulinowej jest nazwa najstarszego na rynku preparatu: Botoxu. Technicznie rzecz ujmując, nie ma znaczących różnic pomiędzy preparatami zawierającymi tę toksynę. Preparaty poszczególnych producentów odróżnia wielkość cząsteczek, co oznacza, że przy zabiegach z ich wykorzystaniem inaczej dobiera się proporcje.

Botox firmy Allergan jest najbardziej rozpoznawalnym produktem, cechuje go dość szerokie zastosowanie w medycynie. Jego trwałość określa się na 3-4 miesięcy.

Toksyna botulinowa w preparacie o nazwie Vistabell (także Allergan), to niemalże bliźniaczy do Botoxu preparat.

Azzalure firmy Galderma określany jest jako najsilniejszy preparat. Polecany jest osobom z bardzo silną mimiką. Jest z powodzeniem stosowany u osób, które nie osiągają zadowalających rezultatów innymi preparatami, lub u tych u których efekty utrzymują się zbyt krótko. Jego trwałość określa się na 4-6 miesięcy.

Preparat o nazwie Bocouture (Merz) polecany jest osobom cierpiącym na alergie, zwłaszcza na białko. Według badań ma najmniejszą zawartość białka spośród dostępnych na rynku preparatów. Dodatkowo preparat ten nie musi być przechowywany w lodówce. Jego trwałość określa się na ok. 4 miesięcy.

Dysport (Medicis Corporation),to preparat o najszybszym działaniu, efekty możemy zaobserwować już po trzech dniach od zabiegu. Od Botoxu różni go także ilość podawanych jednostek – 50 jednostek preparatu Dysport odpowiada 20 jednostkom Botoxu. Dysport polecany jest osobom chcącym osiągnąć delikatne rezultaty, bez efektu mocnego scągnięcia skóry. Jego trwałość określa się na do 4 miesięcy.

Zanim poddamy się zabiegowi z użyciem toksyny botulinowej warto więc dopytać lekarza o preparat jaki ma zamiar zastosować. Jak już wiecie botoks botoksowi nie równy 😉

Pomoże to sprecyzować jakie są nasze oczekiwania i z pewnością przełoży się na nasze zadowolenie z zabiegu.

1 Comments

  1. Botox®- lek na zmarszczki | Blog Chirurgicznie Precyzyjny says:

    […] Należy też pamiętać, że nazwa Botox® jest zastrzeżona i dotyczy wyłącznie leku z toksyną botulinową firmy Allergan. O innych preparatach z toksyną botulinową opowiadałam natomiast tutaj […]

Leave a comment

Your email address will not be published.