Bezoperacyjny lifting

Posted on
Bezoperacyjny lifting,nieinwazyjny lifting
Pacjenci zgłaszający się do gabinetów medycyny estetycznej coraz częściej pytają o zabiegi nieinwazyjne, nie wymagające długiego okresu rekonwalescencji. Jednak zależy im również na tym aby były one równie skuteczne, jak ich chirurgiczne odpowiedniki. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale…

HIFU odpowiedzią na wymagania pacjentów?

HIFU, to skrót od „hight intensity focused ultrasound”. Technologia ta powstała w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Pierwotnie była testowana przy leczeniu łagodnych i złośliwych zmian nowotworowych (nerki, prostata, pęcherz moczowy). Obecnie technologię HIFU wykorzystuje się w medycynie estetyczniej głównie do tzw. bezinwazyjnego liftu i ujędrnienia skóry.

Jak działa HIFU?

Urządzenie wykorzystuje falę akustyczną (ultradźwięki) której zadaniem jest spowodowanie ruchu komórek tkanek. Wywołane ruchem tarcie w tkance, a co za tym idzie podgrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie, stymuluje regenerację tkanek oraz skracanie (kurczenie się) włókien kolagenu.

Kiedy podczas zabiegu temperatura w miejscu poddawanym zabiegowi wzrasta do 50 – 60 stopni Celsjusza, w tkankach dochodzi do procesu koagulacji i pojawiają się mikrouszkodzenia. Taka stymulacja wymusza uruchomienie przez tkanki procesów naprawczych: następuje stopniowa odbudowa włókien kolagenowych i pobudzona zostaje produkcja nowego kolagenu, co bezpośrednio prowadzi do poprawy napięcia skóry i daje widoczny efekt liftingu.

Podnosząc temperaturę urządzenia do 70 stopni Celsjusza uzyskujemy uszkodzenie tkanek, co z kolei przekłada się na zmniejszenie ilości tłuszczu. Jest to jedna z nowszych metod walki z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową zwana „macro focused”

Wskazania do zabiegu:

– utrata sprężystości, jędrności skóry (twarz, brzuch, uda, ramiona)

– zwiotczała skóra

– zmarszczki

– rozstępy

– miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Zabiegi doskonale pobudzają tkanki do procesów regeneracyjnych i produkcyjnych. Służą tzw. biorewitalizacji. Zabiegi HIFU dzięki swoim właściwościom dają efekt liftingu.

Bardzo istotną rolę odgrywa właściwa kwalifikacja pacjenta. Tylko ona zapewni bezpieczeństwo zabiegu. Technologia HIFU to bezpieczne i bezinwazyjne urządzenie, ale wymaga doświadczonego specjalisty. Ważne jest działanie na odpowiedniej głębokości, właściwa technika pracy, odpowiednio dobrany przetwornik. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, możemy śmiało mówić o technologii która nie niesie za sobą ryzyka powikłań.

3 Comments

 1. Sara says:

  Za wszystkich mówić nie mogę, ale na mnie hifu zrobiło duże wrażenie. Jak najbardziej pozytywne. Byłam przypadkiem z dość wiotką, smętną skórą i liczyłam głównie na poprawę jej jakości i rzeczywiście, po kilku miesiącach różnica jest diametralna chociaż mogę nie być do końca obiektywna względem siebie. W każdym razie widzę bardzo fajne zagęszczenie i ujędrnienie, twarz nie wygląda na taką zmęczoną. Nie wiem, jak na inne problemy, ale osobom z takimi samymi oczekiwaniami mogę szczerze polecić.

  1. Iga says:

   Sara, ile czekałaś żeby te efekty zobaczyć, wystarczył raz czy powtarzałaś? 🙂
   Zabieg był robiony ultraformerem czy innym urządzonkiem?

 2. dominikbanas says:

  Z zabiegu HIFU skorzystała moja dziewczyna w centrum medycznym i chociaż byłem na początku dość sceptycznie do niego nastawiony to efekty są bardzo ciekawe. Trudno uwierzyć, że zabieg ten jest wykonywany bez skalpela. Jej skóra jest zdecydowanie bardziej jędrna i smukła. Z punktu widzenia obserwatora serdecznie polecam.

Leave a comment

Your email address will not be published.