Bezoperacyjna korekta nosa

Posted on
bezoperacyjna korekta nosa
Plastyka nosa to zabieg, który przynosi doskonałe efekty wizualne, a także przekłada się na poprawę komfortu życia pacjentów. Bywa wykonywany nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych.

Sporym nadużyciem byłoby rekomendowanie kształtowania nosa kwasem hialuronowym jako alternatywy dla chirurgicznej korekty, jednak z pewnością warto pamiętać, że istnieje taka możliwość.

Kwas hialuronowy do korekty nosa stosujemy w przypadku:

– asymetrii

– krzywizny

– garbu

– widocznych ubytków

– nierówności grzbietu nosa

Należy jednak pamiętać, że kwas hialuronowy w tym przypadku stosowany jest jako preparat wypełniający i możliwe jest, że pacjent po zabiegu będzie odnosił wrażenie np. „większego” nosa – zdarza się to w przypadku wypełniania kwasem grzbietu nosa w celu zniwelowania garbu. Z reguły korygowanie nosa w ten sposób stosowane jest przy niewielkich defektach, w przypadku większych asymetrii, garbu itd.. zalecane jest wykonanie chirurgicznej korekty.

Jak wygląda zabieg?

Rozpoczyna się znieczuleniem kremem Emla (lub innym o podobnym działaniu). Następnie lekarz przystępuje do podania kwasu hialuronowego przy pomocy igły lub kaniuli. Miejsce iniekcji i sposób podania zależne są od problemu, jaki chcemy zlikwidować przy pomocy kwasu. Przebieg i możliwe do osiągnięcia efekty są wcześniej omawiane podczas konsultacji.

Przez kilka dni po zabiegu mogą utrzymywać się drobne siniaczki i obrzęk. Nie należy się tym przejmować, gdyż jest to etap przejściowy i z pewnością nie zostanie na długo ;).

Ważne jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarza.

Zanim zdecydujemy się na korektę nosa kwasem hialuronowym warto pamiętać, że jest to rozwiązanie czasowe, ponieważ kwas ulegnie wchłonięciu. W celu utrzymania efektów konieczne będzie powtarzanie zabiegów.

1 Comments

  1. Falon says:

    Ja miałam korektę nierówności grzbietu nosa przeprowadzaną przy pomocy Juvederm – jest to środek na bazie kwasu hialuronowego. Jedyny minus jest taki, że efekty utrzymują się do 12 miesięcy, no ale wolę to niż zabieg chirurgiczny, który zawsze może spowodować jakieś komplikacje.

Leave a comment

Your email address will not be published.