Autologic Therapy – autologiczne osocze bogatopłytkowe

Posted on

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest skierowany do osób, które cenią sobie produkty naturalne.
Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym materiałem pochodzącym z własnej odwirowanej krwi. Metoda ta od wielu lat stosowana jest w medycynie, znalazła zastosowanie w zabiegach estetycznych, leczenia wypadania włosów, czy też stymulacji skóry do odmładzania.

Na czym polega zabieg?

Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się bezpośrednio pod skórę za pomocą cieniutkiej igiełki. Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają niezbędnych czynników wzrostu, które stymulują wzrost fibroblastów i produkcję nowego kolagenu oraz elastyny. Biorą udział w naprawie i regeneracji tkanek, przyspieszają proces gojenia, a także indukują tworzenie nowych, zdrowych naczyń krwionośnych. Po zabiegu kondycja skóry ulega poprawie. Skóra staje się gładka, napięta i odmłodzona.

Autologiczne osocze bogatopłytkowe wykazuje wysoką skuteczność w przypadku:

 •  zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu, ust, na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach
 •  suchości skóry, wiotkości, nierównomiernego kolorytu
 •  skóry trądzikowej, rozszerzonych porów, blizn po trądziku
 • nadmiernego wypadania włosów i łysienia
 • włosów zniszczonych, pozbawionych blasku

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów stymulacja komórek macierzystych pozwala zahamować ich wypadanie oraz stymuluje ich odrastanie większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów.
Zabieg jest skuteczny zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Autologic Cream jest innowacją na polskim rynku.

 

autologic cream

Podczas zabiegu Autologic Therapy lekarz może przygotować indyw
idualnie dla każdego pacjenta Autologic Cream poprzez dodanie do specjalnej bazy osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta.

Spersonalizowany Autologic Cream stosowany przez pacjenta w domu pozwala:

 • zwiększyć skuteczność rozpoczętej w gabinecie medycznym terapii
 • skrócić czas rekonwalescencji po zabiegu
 • przedłużyć czas utrzymywania się efektów

Autologic Cream sprawia, że skóra staje się jędrna, elastyczna, świetlista, doskonale odżywiona i pełna blasku. Zmarszczki zostają znacznie zmniejszone, a sama skóra nabiera zdrowego, świeżego koloru.

Baza Autologic Cream jest kombinacją aktywnych składników:

 • Magnol Si oraz Syn – Coll roślinne komórki macierzyste przywracają funkcje i zdolność komórek macierzystych skóry do proliferacji i różnicowania się oraz chronią je przed stresem i szkodliwym działaniem czynników środowiska, dzięki czemu skóra lepiej się regeneruje, goi, jest mniej wrażliwa i wolniej się starzeje.
 • HyaCare Filler CL poprawia nawilżenie skóry, wypełnia i wygładza zmarszczki
 • Collasol M ( Rozpuszczalny Kolagen Morski ) zatrzymuje oraz wiąże wilgoć, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna.

Program zabiegowy powinien być dobrany przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta co gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność terapii.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.