Wypełnianie doliny łez

Posted on

„Dolina łez”, to potoczna nazwa miejsca granicznego oczodołu z policzkiem. Właśnie tamtędy najczęściej spływają łzy, stąd pochodzi nazwa. U niektórych jest ona znacznie bardziej uwydatniona, niż u przeciętnego człowieka, nadając przy tym twarzy smutny i wiecznie zmęczony wyraz. Problemem w przypadku widocznej doliny łez jest także zanik tkanki tłuszczowej i wiotkość skóry spowodowana wiekiem. Niestety, wraz z upływem czasu skóra twarzy traci dawną jędrność i elastyczność; zanika tkanka tłuszczowa, co pogłębia wrażenie „podsiniaczonych” lub „podpuchniętych” oczu.

Można spróbować temu zaradzić.

W gabinecie medycyny estetycznej doświadczony lekarz może zaproponować wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Zabieg polega na bezpośredniej iniekcji kwasu hialuronowego przy pomocy cieniutkiej igły lub kaniuli. Dla efektu ostatecznego nie ma znaczenia, czym preparat został podany. Zwolennicy używania kaniuli przekonują, że zabieg z jej użyciem zmniejsza ryzyko powstania siniaków, zdania są jednak podzielone. Bezpośrednio po iniekcji lekarz „układa” preparat pod skórą delikatnie masując i uciskając.

Czy zabieg boli?

Raczej nie, a przynajmniej nie jest to uczucie nie do zniesienia. Na 30 – 40 minut przed zabiegiem dolina łez jest znieczulana kremem Emla, który pozwala na komfortowy dla pacjentki przebieg zabiegu.

Kiedy efekty?

Na pewno nie bezpośrednio po zabiegu. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego możemy mieć wrażenie lekko podpuchniętej i wrażliwej skóry, niekiedy pojawiają się drobne siniaki. Nie obawiajmy się. To normalne i na pewno minie.

Ostateczne efekty zobaczymy dopiero 2 – 4 tygodni po zabiegu. W tym czasie kwas hialuronowy będzie się układał w skórze.

Uwaga!

Mniej znaczy lepiej. Ta zasada sprawdza się także w przypadku wypełniania doliny łez. Kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość wiążąc wodę w skórze, dlatego warto podawać go etapami (np. rozłożyć na dwie wizyty), zwłaszcza w okolicę, gdzie skóra jest dużo delikatniejsza. Unikniemy w ten sposób efektu przerysowania lub, co gorsza, permanentnego podpuchnięcia oczu.

Efekty zabiegu utrzymują się od 12 – 18 miesięcy. Jest to zależne od podanego preparatu oraz od wieku pacjenta.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.