Poradnik dla osób planujących operacje estetyczne

Posted on
Rehabilitacja po zabiegach estetycznych
Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej powinny być dokładnie przemyślane. Choć bycie spontanicznym może przynieść wiele dobrego, w przypadku zabiegów poprawiających urodę raczej się nie sprawdza. Tutaj na wagę złota jest rozsądek 😉
Gdy zaczynamy zastanawiać się nad zabiegiem, w głowie rodzi się mnóstwo pytań, na które należy poszukać odpowiedzi. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to „Wszechwiedzący dr Google”, niestety, jego rady nie zawsze idą w parze z opinią prawdziwych lekarzy. Mogą też zaszkodzić.

Oczywistym jest, że najrzetelniejsze i – co ważne – odnoszące się konkretnie do naszego przypadku informacje uzyskamy podczas bezpośredniej konsultacji z chirurgiem plastycznym lub specjalistą medycyny estetycznej. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że za sprawą stresu, wstydu lub po prostu z niewiedzy, niektórych pytań nie zadamy. Pytania te mogą nurtować nas znacznie później. Podczas konsultacji lekarz przekazuje niezbędne informacje dotyczące przygotowania do operacji, jej przebiegu i rehabilitacji pooperacyjnej. Bywa, że informacji jest na tyle dużo, że nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkiego. Zawsze możemy oczywiście zadzwonić do kliniki, w której byliśmy operowani, ale nie zawsze to robimy… raczej w poszukiwaniu informacji zaczynamy przeszukiwać inne źródła, niestety nie zawsze fachowe.

Podręcznik dla pacjentów, bo tak odbieram książkę dr n. med. Jacka Szwedo „Rehabilitacja po operacjach estetycznych”, to doskonałe wypełnienie luki informacyjnej dla pacjentów rynku chirurgii estetycznej. Znajdziecie w niej rzetelne porady w zakresie przygotowania, przebiegu i rehabilitacji po zabiegach poprawiających urodę. Na przykład?

Czy po operacji musi boleć?”

Wiecie, że bezruch (akineza) na który instynktownie zapadamy po operacji (błędnie interpretując zalecenia o ograniczeniu wykonywania niektórych czynności) może spowodować spotęgowanie bólu po operacji? Dr Szwedo, ceniony fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, opisuje w swoim podręczniku ćwiczenia, które nie tylko przyspieszą powrót do pełnej sprawności po przebytym zabiegu, ale także pomogą ograniczyć odczucie bólu poprawiając komfort pacjenta.

Do współpracy przy tworzeniu podręcznika zaproszeni zostali znani i cenieni specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej, dermatologii, fizjoterapii, dietetyki, ginekologii oraz psychiatrii. Pozwala to na opisanie zabiegów estetycznych i rehabilitacji w sposób łączący wiedzę i doświadczenie wielu dziedzin medycznych. Decydując się na operację plastyczną, szukamy bowiem także informacji o jej przebiegu. „Rehabilitacja po operacjach estetycznych” w przystępny dla potencjalnego pacjenta sposób opisuje przebieg, główne zalecenia oraz postępowanie pooperacyjne w m.in. powiększaniu piersi, liposukcji, korekcie nosa i plastyce twarzy.

Czy przeczytanie książki zwalnia potencjalnego pacjenta z konsultacji lekarskiej i bezpośredniego wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości w procesie pooperacyjnym z chirurgiem, który przeprowadzał zabieg? Nie. Pamiętajcie, że tylko operator ma pełną wiedzę z zakresu naszego zabiegu i wydaje zalecenia skierowane indywidualnie do nas, w zależności od konkretnego przypadku.

Czy polecam przeczytanie tej książki? Tak. Czerpanie wiedzy od specjalistów zawsze wychodzi na dobre. Na jej podstawie osoby planujące zabiegi estetyczne mogą w sposób rzetelny przygotować się do konsultacji z chirurgiem plastycznym.

Kilka słów o autorze

Jacek Szwedo – doktor nauk medycznych, ceniony fizjoterapeuta. Od 1999 roku zajmuje się rehabilitacją po medycznych zabiegach poprawiających urodę. Współpracuje z wieloma specjalistami chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Jest autorem publikacji oraz wystąpień naukowych i popularnonaukowych.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.