Plastyka brzucha – jak się pozbyć tłuszczu z brzucha?

Posted on

Płaski brzuch, to marzenie wielu osób. Najzdrowiej taki efekt osiągnąć za pomocą diety i regularnych ćwiczeń. Bywają jednak przypadki, kiedy ani ćwiczenia, ani dieta nic już nie pomogą, a czasami, przeciwnie, wywołają frustrację i poczucie bezsensu „codziennych katuszy z tym całym zdrowym sposobem życia”. Czy w takiej sytuacji można coś jeszcze zrobić?

Można.

Fałd skórno-tłuszczowy brzucha bywa trudny do zlikwidowania metodą inną, niż operacyjna. Plastyka brzucha (abdominoplastyka) polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu. W wyniku operacji brzucha zostają też usunięte w dużej mierze rozstępy. Czasami procedurze tej towarzyszy liposukcja (zwłaszcza w rejonie nadbrzusza i boków) lub operacja przepukliny brzusznej.

Wskazania do zabiegu:
– Brzuch po ciąży: wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy, luźna skóra
– Nadmiar luźnej skóry brzucha na skutek dużej utraty masy ciała
– Przepuklina brzuszna
Efekt operacji jest trwały, jednak należy zachować szczególną ostrożność, gdyż można go łatwo zniweczyć. Gwałtowna zmiana masy ciała (przytycie) może zaprzepaścić efekty.
Jeżeli nie mamy jeszcze stabilnej wagi (jesteśmy w trakcie odchudzania) lub planujemy ciążę, warto wstrzymać się z abdominoplastyką.
Operacja przebiega w znieczuleniu całkowitym i trwa od 2 – 4 godzin, w zależności od potrzeby techniki operacyjnej. Niezależnie od techniki operacji rezultat jest zawsze taki sam: płaski i jędrny brzuch 😉
Na efekty trzeba jednak chwilę poczekać… przynajmniej tak długo, aż zejdzie opuchlizna, wchłoną się szwy i przestaniemy nosić ubranko uciskowe, które jest konieczne dla uzyskania pożądanych efektów zabiegu. Bezwzględnie należy także przestrzegać zaleceń lekarza, które dostajemy razem z wypisem z kliniki.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.