Pajączki – twój wróg !

Posted on

Żylaki, to coraz częstszy problem, dotykający już nie tylko osób starszych, ale coraz młodszych pokoleń. Choć częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn, to w jednym i drugim przypadku są tak samo niebezpieczne, a zlekceważone skutkują ciężkimi powikłaniami.

Problem żylaków stał się naszą chorobą cywilizacyjną i z całą pewnością nie ma się czego wstydzić, a wręcz należy przeciwdziałać im, jak najszybciej konsultując się z lekarzem flebologiem.

Najczęstszą przyczyną powstawania żylaków jest chodzenie na wysokich obcasach, stojący lub siedzący tryb pracy, geny, przebyta ciąża, hormony itp.

Jeżeli zauważyliście u siebie objawy takie jak:
– ból i zmęczenie nóg
– obrzęki nóg
– owrzodzenia kończyn dolnych
– „ pajączki” na nogach

Leczenie żylaków
oznacza to, że powinniście niezwłocznie udać się do specjalisty. Im szybciej podejmiemy działania, tym mniej inwazyjną metodę będzie można zastosować.

Najważniejszym badaniem w diagnozowaniu chorób żył, poza fizykalnym, jest badanie USG Doppler.

Metody usuwania żylaków:

– Miniflebektomia Varady jest jedną z technik chirurgicznych usuwania niektórych rodzajów żylaków kończyn dolnych specjalnie do tego celu zaprojektowanymi, nietraumatologicznymi narzędziami chirurgicznymi.

– Skleroterapia jest jedną z metod nieinwazyjnego leczenia żylaków i polega na zlikwidowaniu przepływu krwi w żylakach poprzez wstrzykiwanie do nich substancji leczniczych.

 

UWAGA !

Przewlekła niewydolność żylna zaczyna się zazwyczaj od tzw. „pajączków”. Znajdują się one najczęściej na bocznych powierzchniach ud, bocznych okolicach kolan i okolicach podkolanowych. „Pajączki” są postrzegane jako problem kosmetyczny, jednak nie należy ich lekceważyć, gdyż mogą stać się z czasem przyczyną różnych dolegliwości i obrzęków. Nieleczona przewlekła niewydolność żylna może rozwinąć się w bardzo groźnie postępującą chorobę, doprowadzając do trudno gojących się owrzodzeń.
Zaniedbane lub źle leczone owrzodzenia żylne prowadzą do ciężkich powikłań, a niekiedy kończą się amputacją kończyny.

Zalecenia po zabiegu są indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta, rodzaju schorzenia oraz zastosowanej metody leczenia.
Po zakończonym zabiegu należy stosować bandażowanie uciskowe albo uciskowe pończochy okołooperacyjne.

Więcej informacji o leczeniu żylaków na stronie: SKUTECZNE SPOSOBY LECZENIA ŻYLAKÓW

Skuteczne leczenie żylaków

Leczenie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków

Leczenie żylaków - pończochy

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.