Laserowe leczenie chrapania

Posted on
Zabieg NightLese - laserowe leczenie chrapania wykonany w klinice chirurgii plastycznej Beauty Group Artplastica
Chrapanie to dość powszechny problem, który najczęściej dotyczy mężczyzn. Kobiety również chrapią, jednak na tę dolegliwość cierpi ich zdecydowanie mniej.
Prawdą jest, że sami zainteresowani rzadko zdają sobie sprawę z problemu. Nie wiedzą o nim aż do momentu, gdy ktoś im o ich chrapaniu nie opowie. Człowiek śpiąc nie słyszy swojego chrapania, a dla osoby śpiącej obok, a w ekstremalnych sytuacjach nawet w znacznej odległości, wydawany przez śpiącego odgłos jest nie do zniesienia. Zdarzają się także sytuacje, gdy mamy do czynienia z obturacyjnym bezdechem sennym (OBS) powodującym całkowity lub częściowy bezdech podczas snu.

Do objawów OBS należą:

– bezdech podczas snu
– niespokojny sen
– głośne chrapanie
– wybudzanie się ze snu z uczuciem braku powietrza

W ciągu dnia osoba cierpiąca na bezdech senny uskarża się na niewyspanie, bóle głowy, „sen nie przynoszący wypoczynku” i suchość w ustach występującą bezpośrednio po obudzeniu.

Oczywiście nie każdy chrapiący cierpi na OBS. Przyczyną chrapania może być także skrzywiona przegroda nosowa, przerost małżowin nosowych lub nieżyt nosa. Nieprzyjemny, drażniący dźwięk wywołany jest w tym przypadku najczęściej przez drganie podniebienia miękkiego i języczka.

Czy chrapanie można leczyć? Tak. Niekiedy konieczny jest zabieg chirurgiczny typu septoplastyka (korekta krzywej przegrody nosa), ale nie zawsze. Często zdarza się, że rozwiązanie jest prostsze niż nam się wydaje.

Zabieg przynoszący ulgę chrapiącemu i przy okazji pozostałym domownikom to NightLase.
Pod tą nazwą kryje się trwający około godzinny zabieg z użyciem lasera Fotona Spectro SP Touch.

Zabieg wykonuje laryngolog.

Jak wygląda zabieg?

Przede wszystkim miłym zaskoczeniem jest fakt, że nie wymaga on znieczulenia, ponieważ jest całkowicie bezbolesny. Laryngolog przy pomocy specjalnej końcówki lasera FOTONA Er: YAG podgrzewa tkanki podniebienia miękkiego, powodując tym samym ich obkurczenie i wytworzenie mocniejszych włókien kolagenowych.

Dla pełnego efektu wskazane jest wykonanie czterech zabiegów we wskazanych przez specjalistę odstępach.

Skuteczność tej metody w leczeniu chrapania wynosi 90%

Więcej na temat metody NightLase :http://estetyczna.artplastica.pl/laserowe-niechirurgiczne-leczenie-chrapania/

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.